«Ռեալն» անապահով երեխաների համար ֆուտբոլային դպրոց կբացի Անգլիայում
«Ռեալի» ղեկավարությունը մտադիր է ֆուտբոլային դպրոց բացել Անգլիայում՝ սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաների և հասարակության անպաշտպան շերտի համար: Daily Mail-ը հայտնում է, որ մադրիդցիներն այս դպրոցը կբացեն Լոնդոնի հարավի՝ Կրոյդոնի դպրոցի հետ համագործակցության շրջանակում, փոխանցում է Championat.com-ը:
Նախագծի նպատակը երիտասարդների աջակցությունն է, նրանց հմտությունների զարգացումն ինչպես սպորտում, այնպես էլ առօրյա կյանքում: Դպրոցը կգործի 8-11 տարեկան սոցիալապես անապահով երեխաների համար:
Մարտի 22-ին «Ռեալի»՝ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տնօրեն Էմիլիո Բուտրագենկոն՝ Լոնդոնի քաղաքապետ Սադիկ Հանի հետ միասին, պաշտոնապես կհայտարարի դպրոցի բացման մասին:

«Реал» откроет в Англии футбольную школу для детей из неблагополучных семей
Руководство «Реала» намерено открыть в Англии футбольную школу для детей из неблагополучных семей и незащищённых слоёв населения. Daily Mail сообщает, что мадридцы откроют школу в рамках партнёрства со школой в Кройдоне, на юге Лондона, передает Championat.com.
Целью проекта является поддержка молодых людей, развитие их навыков как в спорте, так и в повседневной жизни. Школа будет открыта для социально уязвимых детей и детей из неблагополучных семей в возрасте от 8 до 11 лет.
22 марта директор «Реала» по связям с общественностью Эмилио Бутрагеньо совместно с мэром Лондона Садиком Ханом, а также представителем Кройдона официально объявят об открытии школы.