Պետական համակարգում շարունակում են թանկ ավիատոմսերով մեկնել. ՀԺ
Պետական կառավարման համակարգում թեև ավելի քիչ թվով, բայց դեռևս շարունակում են թանկ գնով ավիատոսմերի գնումները: Օրինակ, Սահմանադրական դատարանը մարտի 12-ի համար Երևան-Վենետիկ-Երևան 1 տոմսի համար վճարել է 315.000 դրամ. գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
«Սա այն դեպքում, երբ կարելի էր այն ձեռք բերել նաև 180-200 հազար դրամով: Այսինքն՝ ավելի քան 100 հազար դրամ չի տնտեսվել: Տնտեսական զարգացումների և ներդրումների նախարարությունը փետրվարին Երևան-Գդանսկ 1 տոմսի համար վճարել է 662 հազար դրամ այն դեպքում, երբ հնարավոր էր այն գնել եռակի անգամ ցածր գնով՝ 210-230 հազար դրամով:
Ընդ որում` պետական մեկ այլ գերատեսչություն՝ գյուղնախարարությունը, ևս նույն օրը նույն չվերթով տոմս է գնել, որի համար վճարել է արդեն կրկնակի անգամ քիչ՝ 331 հազար դրամ, թեև սա էլ իր հերթին է մոտ 100.000 դրամով ավելի թանկ, քան հնարավոր է գնել  շուկայական արժեքով: Սույն գերատեսչություններն այս ավիատոմսերը գնել են պետական համակարգի ավիատոմսերի գնման միակ իրավունքը ունեցող «Էկենգ» ընկերության միջոցով»:

«Айкакан жаманак»: В государственной системе продолжают тратить средства на дорогие авиабилеты
В государственной системе управления, хотя и в меньшем количестве, однако все еще  продолжают закупать авиабилеты по высоким ценам. К примеру, Конституционный суд Армении заплатил 315.000 драмов за 1 билет на рейс Ереван-Венеция-Ереван 12 марта, пишет газета «Айкакан жаманак».
«И это в том случае, когда билет в том же направлении можно было купить за 180-200 тысяч драмов. То есть, не сэкономлено более 100 тысяч драмов. Министерство экономического развития и инвестиций Армении в феврале за билет на рейс Ереван-Гданьск заплатило 662 тысяч драмов, когда билет в том же направлении можно было купить по цене в три раза ниже – 210-230 тысяч драмов.
При этом еще одно государственное ведомства – министерство сельского хозяйства в тот же день на тот же рейс приобрело авиабилет, за который выплатило уже  вдвое меньше – 331 тысяч драмов, хотя и это примерно на 100 тысяч драмов дороже рыночной стоимости», - пишет газета.
Издание отмечает, что все эти ведомства приобрели авиабилеты у единственной, имеющей право заниматься закупкой билетов для государственной системы компании «Экенг».