Հովիկ Աբրահամյանն ամբողջ օրն Արտաշատում իր որդու շտաբում է. ՀԺ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, Արարատի մարզում «Ծառուկյան» դաշինքից ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրված պատգամավորի թեկնածու, Արտաշատի քաղաքապետ Արգամ Աբրահամյանի շտաբը անձամբ հայրը՝ Հովիկ Աբրահամյանն է ղեկավարում:
«Ականատեսների վկայությամբ, Հովիկ Աբրահամյանն ամբողջ օրն Արտաշատում իր որդու շտաբում է անցկացնում: Ճիշտ է, ֆորմալ առումով շտաբի պետ է նշանակված «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ակտիվիստ Գարսևան Վարդանյանը, բայց իրականում Հովիկ Աբրահամյանն է ղեկավարում ոչ միայն  որդու նախընտրական գործունեությունը, այլև մարզում «Ծառուկյան» դաշինքի շտաբը:
Ինչպես հայտնի է, Արարատի մարզը ամենաթեժ ընտրատարածքներից է, և Աբրահամյանների գործոնն ավելի է թեժացնում իրավիճակը: Արտաշատցիների փոխանցմամբ՝ մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանը վերջերս նեղ շրջապատում հայտարարել է, որ  կոտրելու է Աբրահամյանների դինաստիայի տիրապետությունը հենց այս ընտրություններից սկսած, որ Ծառուկյան-Աբրահամյան խնամիները պետք է պարտություն կրեն: Այդ խոսքը հասել է Հովիկ Աբրահամյանին և նա էլ ողջ ուժով ու հնարավորություններով լծվել է մարզպետին և նրա պատգամավոր եղբորը հակառակն ապացուցելու գործին», - գրել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Овик Абраамян проводит весь день в штабе сына
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что штабом баллотирующегося по рейтинговой системе кандидата от «Блока Царукян», мэра города Арташат Аргама Абраамяна руководит его отец – Овик Абраамян.
«По свидетельству очевидцев, Овик Абраамян весь день проводит в предвыборном штабе сына в Арташате. Правда, формально начальником штаба назначен активист партии "Процветающая Армения" Гарсеван Варданян, однако в действительности Овик Абраамян руководит не только предвыборной деятельностью сына, но и штабом "Блока Царукян" в области.
Как известно, Араратская область одна из самых напряженных избирательных округов и фактор Абраамянов еще более накаляет ситуацию. Как передают жители Арташата, губернатор Арамаис Григорян недавно заявил в узком кругу, что начиная с этих выборов, собирается прекратить правление династии Абраамянов, что семья Царукян – Абраамян должна потерпеть поражение. Эти слова дошли до Овика Абраамяна и сейчас он использует всю свою силу и возможности, что бы доказать губернатору и его брату-депутату обратное», - пишет издание.