Մարտի 15-ին Թեհրանից Երևան է ժամանել 292 իրանցի
Մարտի 15-ին Թեհրանից Երևան է ժամանել 292 իրանցի: Թռիչքներն իրականացրել են «Իրան Ասեման» և «Մահան Էյր» ավիաընկերությունները, տեղեկացնում է քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը:
«Իրան Ասեման» ավիաընկերությունը փոխադրել է 124 ուղևոր, իսկ «Մահան Էյր» ավիաընկերությունը՝ 168:
Այսօր ևս ավիաընկերությունները նույն երթուղով նախատեսում են մեկական չվերթ իրականացնել: Ակնկալվում է 270 իրանցու մուտք Հայաստանի Հանրապետություն:
Հիշեցնենք, որ իրանական մի շարք ավիաընկերություններ երեկվանից՝ մարտի 15-ից, սկսել են ավելացնել թռիչքների հաճախականությունը: Նովրուզ տոնին ընդառաջ՝ իրանական ավիաընկերությունները կիրականացնեն 67 կանոնավոր և ոչ կանոնավոր չվերթ:

На праздник Новруз в Армению 15 марта прибыли 292 иранцев, 16 марта ожидается прибытие еще 270 граждан Ирана
Из Тегерана в Ереван 15 марта прибыли 292 иранца. Авиарейсы осуществили авиакомпании Iran Aseman Airlines (124 пассажира) и Mahan Air (168 пассажиров).
Как сообщает Главное управление гражданской авиации Армении, по данному маршруту авиакомпании планируют осуществить по одному рейсу 16 марта. Ожидается, что в Армению прибудут 270 иранцев.
Ряд иранских авиакомпаний в преддверии праздника Новруз с 15 марта увеличили количество авиарейсов в Армению. С 15 марта по 4 апреля иранские авиакомпании осуществят 67 авиарейсов.