Հովիկ Աբրահամյանը որևէ ձևով ներգրավված չէ Արգամ Աբրահամյանի շտաբի աշխատանքներում. ՀԺ
«Հարկ ենք համարում տեղեկացել, որ Հովիկ Աբրահամյանը որևէ ձևով ներգրավված չէ Արգամ Աբրահամյանի շտաբի աշխատանքներում, նա չի մասնակցում ընտրարշավին, առնչություն չունի ընտրույթունների անցկացման ընթացակարգի հետ», - «Հայկական Ժամանակ»-ն այդպիսի գրություն է ստացել Արարատի մարզում «Ծառուկյան» դաշինքի ռեյտինգային թեկնածու Արգամ Աբրահամյանի նախընտրական շտաբից:
Թերթն իր նախորդ համարում գրել էր, որ ստացված տեղեկությունների համաձայն, Արարատի մարզում «Ծառուկյան» դաշինքից ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրված պատգամավորի թեկնածու Արտաշատի քաղաքապետ Արգամ Աբրահամյանի շտաբն անձամբ հայրը՝ Հովիկ Աբրահամյանն է ղեկավարում:
«Իրականում Արգամ Աբրահամյանի շտաբի պետը Աբրահամյանն է, բայց նրա անունը Ռուբեն է: Արգամ Աբրահամյանի շտաբի պետը Ռուբեն Աբրահամյանն է, որը ոչ վաղ անցյալում մարզի ղեկավարն էր՝ մարզպետը», - պնդել են Արգամ Աբրահամյանի շտաբից:

«Айкакан жаманак»: Овик Абраамян не участвует в деятельности предвыборного штаба Аргама Абраамяна
Газета «Айкакан жаманак» получила из предвыборного штаба рейтингового кандидата от «Блока Царукян» в Араратской области Аргама Абраамяна письмо, в котором, в частности говорится: «Считаем необходимым сообщить, что Овик Абраамян не вовлечен в работы штаба Аргама Абраамяна, он не участвует в предвыборной кампании и никакой связи с избирательным процессами не имеет».
Ранее газета писала со ссылкой на свои источники, что штабом баллотирующегося по рейтинговой системе кандидата от «Блока Царукян», мэра города Арташат Аргама Абраамяна руководит его отец – Овик Абраамян.
«В действительности, начальник предвыборного штаба Аргама Абраамяна – Абраамян, но его имя Рубен. Руководителем штаба Аргама Абраамяна является Рубен Абраамян, который в недавнем прошлом занимал должность губернатора области», - заявили в штабе Аргама Абраамяна.