Եթե ՕՐՕ-ն ԱԺ չանցնի, Սամվել Բաբայանը պատրաստվում է մինչև իսկ զինված ապստամբություն իրականացնել. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրել է. «Եթե ՕՐՕ-ն ԱԺ չանցնի, Սամվել Բաբայանը պատրաստվում է հետընտրական լայնածավալ բողոքի ակցիաներ կազմակերպել, մինչև իսկ զինված ապստամբություն։ Ըստ էության, փորձ է արվելու «Սասնա Ծռեր-2»-ը կրկնել ոչ միայն Երևանի, այլև` Հայաստանի տարբեր բնակավայրերում։
Բազմաթիվ օջախներում պետական հաստատությունների գրավումը կատարվելու է այն համոզմամբ, որ Հայաստանի ոստիկանական և իրավապահ այլ ստորաբաժանումների ուժերը չեն կարող միաժամանակ մի քանի կետերում իրավիճակի վերահսկողություն սահմանել»։

«Жаманак»: Самвел Бабаян собирается организовать широкомасштабные акции протеста, если альянс «Оганян – Раффи – Осканян» не пройдет в парламент
Газета «Жаманак» пишет, что если альянс «Оганян – Раффи – Осканян» не пройдет в парламент, Самвел Бабаян собирается организовать после выборов широкомасштабные акции протеста, вплоть до вооруженного восстания. По сути, будет предпринята попытка повторить «Сасна црер-2» не только в Ереване, но и различных областях Армении.
«Захват государственных учреждений в различных очагах будет выполнен с убежденностью, что полицейские и другие правоохранительные подразделения Армении не смогут одновременно установить контроль над ситуацией в нескольких пунктах», - отмечает издание.