Արցախի՝ պաշտոնից ազատված փոխվարչապետը նոր գործունեություն է ծավալելու
Արցախի Հանրապետության նախկին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, որն այսօր իր դիմումի համաձայն ազատվել է պաշտոնից, զբաղվելու է Արցախում փոքր և միջին բիզնես հիմնող ցանկացողների մասնագիտական խորհրդատվությամբ։
«Դեռևս 2016 թ.մայիսի 23-ին հայտարարել էի, որ 2017թ. առաջին եռամսյակին պատրաստվում եմ հրաժարական ներկայացնել Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետի պաշտոնից: Այսօր՝ Արցախի Հանրապետության նախագահը, իմ դիմումի համաձայն ազատել է ինձ զբաղեցրած պաշտոնից:
Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնելա Արցախի Հանրապետության Նախագահին և Վարչապետին, գործընկերներիս, որոնց հետ փոխվարչապետի պաշտոնը զբաղեցրած տարիներին իրականացրել ենք բազում ծրագրեր: Հատուկ շնրոհակալություն եմ հայտնում՝ Հայաստանում, Արցախում և սփյուռքում ապրող այն հայրենակցիներին, ովքեր հետևել են իմ կոչերին և նախաձեռնություններին և իրենց մասնակցությունն են բերել Արցախում իրականացվող ներդրումային և բարեգործական ծրագրերին:
Ուզում եմ տեղեկացնել, որ շարունակելու եմ իմ մասնակցությունը բերել Արցախի սոցիալ-տնտեսական, ներդրումային և բարեգործական ծրագրերի իրականացմանը:
Առաջիկայում հիմնելու եմ հասարակական կարգով խորհրդատվական գրասենյակ, որը զբաղվելու է Արցախում փոքր և միջին բիզնես հիմնող ցանկացողների մասնագիտական խորհրդատվությամբ», - Facebook-յան իր էջում գրել է  Արթուր Աղաբեկյանը։

Артур Агабекян будет предоставлять консалтинговые услуги желающим основать в Арцахе малый и средний бизнес
20/03/2017 19:40
Уже бывший вице-премьер Арцаха Артур Агабекян, освободившийся от должности  согласно собственному заявлению, будет предоставлять профессиональные консалтинговые услуги тем, кто хочет основать малый и средний бизнес в республике.
«Еще в 23 мая 2016 года я заявил, что в первом квартале 2017 года собираюсь представить заявление об освобождении от должности вице-премьера Арцаха. Сегодня президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ о моем освобождении от занимаемой должности.
Хочу поблагодарить президента и премьер-министра Республики Арцах, коллег, с которыми в годы пребывания на посту вице-премьера реализовал многочисленные программы. Особую благодарность хочу выразить тем живущим в Армении, Арцахе и Диаспоре соотечественникам, которые следуя моим призывам и инициативам, участвовали в осуществляемых в Арцахе инвестиционных и благотворительных программах.
Хочу также сообщить, что буду продолжать участвовать в реализации социально-экономических, инвестиционных и благотворительных программ в Арцахе.
В ближайшее время намерен основать на общественных началах консалтинговый офис, который будет заниматься предоставлением профессиональной консалтинговой помощи желающим основать в Арцахе малый и средний бизнес», - написал на своей странице в Facebook Артур Агабекян.