Ներդրումային համաժողովի արդյունքները լուրջ դերակատարությունը կունենան հայ-էմիրաթյան հարաբերությունների հետագա զարգացման գործում. Նախագահ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ: Աբու Դաբիի օդանավակայանում Հանրապետության Նախագահին դիմավորել է ԱՄԷ փոխվարչապետ, նախագահական հարցերով նախարար Շեյխ Մանսուր բին Զայեդ Ալ Նահյանը:
Դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո Հանրապետության Նախագահը հանդիպում է ունեցել նախարար Շեյխ Մանսուր բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ: Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել բարեկամ Արաբական Միացյալ Էմիրություններում իր նախորդ այցելության ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն կարճ ժամանակաընթացքում Հայաստանի ներդրումային հնարավորություններին նվիրված համաժողովի կազմակերպման համար:
Նախագահը հույս է հայտնել, որ համաժողովի արդյունքները, ինչպես նաև Շեյխ Մանսուր բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ ձեռք բերվելիք պայմանավորվածություններն իրենց լուրջ ներդրումն ու դերակատարությունը կունենան հայ-էմիրաթյան հարաբերությունների հետագա զարգացման գործում:
Հանրապետության Նախագահը «Հայաստան-Արաբական Միացյալ Էմիրություններ» ներդրումային համաժողովի վերաբերյալ հանգամանալից զրույց է ունեցել նաև ԱՄԷ էկոնոմիկայի նախարար Սուլթան ալ-Մանսուրիի հետ:

Серж Саргсян: Инвестиционный форум сыграет важную роль в развития армяно-эмиратских отношений
Президент Армении Серж Саргсян сегодня с рабочим визитом прибыл в Объединённые Арабские Эмираты (ОАЭ). Подробности передает пресс-служба главы армянского государства.
В аэропорту Абу-Даби президента Республики Армения встречал вице-премьер ОАЭ, министр по президентским вопросам Шейх Мансур ибн Зайд аль-Нахайян.
После торжественной церемонии встречи президент Республики Армения провел  беседу с Шейхом Мансуром ибн Зайдом аль-Нахайяном. Серж Саргсян выразил благодарность за организацию в дружественных Объединённых Арабских Эмиратах форума, посвящённого инвестиционным возможностям Армении. Он отметил, что это сделано согласно достигнутым в ходе его предыдущего посещения ОАЭ договорённостям в короткие сроки.
Президент Саргсян выразил надежду, что итоги форума, так же, как и предстоящие договорённости с Шейхом Мансуром ибн Зайдом аль-Нахайяном, внесут свой серьёзный вклад и будут играть важную роль в деле дальнейшего развития армяно-эмиратских отношений.
Глава армянского государства провёл обстоятельную беседу об инвестиционном форуме «Армения - Объединённые Арабские Эмираты» также с министром экономики ОАЭ Султаном аль-Мансури.