Forbes. Թրամփը մեկ տարվա ընթացքում մեկ մլրդ դոլար է կորցրել
ԱՄՆ նախագահ, միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփը մեկ տարվա ընթացքում մեկ մլրդ դոլար է կորցրել: Նրա կարողությունը ներկայում գնահատվում է մինչև 3.5 միլիարդ, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Forbes-ին:
Մեկ տարի առաջ Թրամփի կարողությունը գնահատվում էր 4.5 մլրդ դոլար, և նա զբաղեցնում էր ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշային ցուցակում 336-րդ տեղը, իսկ ներկայում՝ 544-րդ տեղը:
Հունվարին Թրամփը հայտարարել էր, թե իր բիզնեսը կանցնի որդիներին՝ Դոնալդ կրտսերին և Էրիկին:
Նախագահի աշխատավարձը տարեկան 400 հազար դոլար է, նա կարող է նաևանձնական ծախսերի համար 50 հազար դոլար ստանալ, ինչպես նաև 100 հազար դոլար՝ ճանապարհածախսերի և 19 հազար դոլար՝ ժամանցի համար:

Forbes: Трамп за год обеднел на один миллиард долларов
Состояние президента США миллиардера Дональда Трампа за год уменьшилось на один миллиард долларов – до 3,5 миллиарда, сообщает РИА Новости  со ссылкой на издание Forbes.
Год назад состояние Трампа оценивалось в 4,5 миллиарда долларов, он занимал 336 место в рейтинге самых богатых людей. Сейчас он опустился на 544 строчку рейтинга.
В январе Дональд Трамп заявил, что его бизнес перейдет под руководство двоих сыновей — Дональда-младшего и Эрика.
Зарплата президента США составляет 400 тысяч долларов в год, американский лидер также может распоряжаться счетом на личные расходы в 50 тысяч долларов в год, ему доступен фонд оплаты поездок на 100 тысяч долларов и 19 тысяч долларов на развлечения.