Սերժ Սարգսյանը մասնակցել է «Հայաստան-ԱՄԷ» ներդրումային համաժողովին
Աշխատանքային այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մասնակցել է Աբու Դաբիում անցկացվող «Հայաստան-Արաբական Միացյալ Էմիրություններ» ներդրումային համաժողովին: Համաժողովը կազմակերպվել է Սերժ Սարգսյանի և Աբու Դաբի Էմիրության թագաժառանգ, ԱՄԷ Զինված ուժերի գլխավոր հրամանատարի տեղակալ Շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի բարձր հովանավորությամբ, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի և Աբու Դաբիի Առևտրի պալատի կազմակերպած համաժողովը նպատակ ունի խթանելու Հայաստանի և արաբական երկրների տնտեսական կապերի ակտիվացումը, գործարարների միջև շփումները, ներկայացնելու Հայաստանի ներդրումային միջավայրը և տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ ներդրումային նախագծեր:
Համաժողովի շուրջ 300 մասնակիցների թվում են պետական պաշտոնյաներ, հիմնադրամների ղեկավարներ, վերազգային ընկերությունների, միջազգային կազմակերպությունների, Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումների հաջող փորձ ունեցող ընկերությունների ներկայացուցիչներ։

Серж Саргсян принял участие в инвестиционном форуме «Армения – ОАЭ»
Находящийся с рабочим визитом в Объединенных Арабских Эмиратах (ОАЭ) президент Армении  Серж Саргсян принял участие в проводимом в Абу-Даби армяно-эмиратском инвестиционном форуме, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Форум организован под высоким патронажем президента Армении Сержа Саргсяна и наследного принца эмирата Абу Даби шейха Мухаммада бин Зайда аль Нахайяна.
Цель форума – стимулирование экономических связей между Арменией и арабскими странами, контактов между предпринимателями, представление инвестиционной среды Армении и взаимовыгодных инвестиционных проектов.
В числе порядка 300 участников форума – чиновники, руководители фондов, представители наднациональных компаний, международных организаций, имеющих успешный опыт инвестиций в Армении компаний.