Բուֆոն. Հնարավոր է՝ կարիերաս ավարտեմ՝ Զիդանի պես գլխով մեկին հարվածելով
Իտալիայի հավաքականի դարպասապահ Ջանլուիջի Բուֆոնը հայտարարել է, որ այս պահին չի մտածում ազգային թիմում կարիերայի ավարտի մասին, փոխանցում է Apostrophe.ru-ն:
Ավելի վաղ Բուֆոնը հայտարարել էր, որ մտադիր է կարիերան ավարտել ԱԱ-2018-ից հետո:
«Ինչպես եմ տեսնում իմ վերջին խա՞ղը: Հնարավոր է՝ կարիերաս ավարտեմ, ինչպես Զիդանը. որևէ մեկին խաղադաշտում գլխով հարվածեմ: Բայց նախքան կարիերաս ավարտելու մասին մտածելս, մենք պետք է հայտնվենք աշխարհի 2018 թվականի առաջնությանը Ռուսաստանում: Հնարավոր է՝ իմ վերջին խաղը հավաքականի կազմում կայանա հենց այնտեղ: Ամեն դեպքում, դեռ ժամանակ կա, որպեսզի մտածեմ այդ մասին», -  Բուֆոնի խոսքերն է փոխանցում «Football Italia»-ն:
ԱԱ-2018-ի ընտրական փուլի՝ Ալբանիայի հետ կայանալիք խաղը 1000-րդը կդառնա Բուֆոնի համար՝ իր պրոֆեսիոնալ կարիերայի ընթացքում:

Буффон: возможно, в своём последнем матче ударю соперника головой, как Зидан
Голкипер сборной Италии Джанлуиджи Буффон признал, что на данный момент он не задумывается о завершении карьеры в национальной команде, передает Apostrophe.ru.
По словам 39-летнего голкипера, сейчас он думает лишь о выходе на чемпионат мира-2018.
«Как я представляю свою последнюю игру за сборную Италии? Может быть, я уйду, как Зидан, ударю кого-то головой на поле! Но прежде, чем думать о том, как завершить свою карьеру, нужно выйти на чемпионат мира в России. Может быть, моя последняя игра состоится там. Тем не менее, пока у меня есть время это обдумать», - сказал Буффон.
Также именитый страж ворот отметил, что не будет испытывать особых эмоций в игре отбора ЧМ-2018 против Албании, которая станет для него 1000-й в карьере.