ԱՄՆ-ում Արցախի մշտական ներկայացուցիչը հանդիպել է Կլեմսոնի համալսարանի ուսանողների հետ
Մարտի 23-ին ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանն ընդունել է ԱՄՆ Հարավային Կարոլինա նահանգի Կլեմսոնի համալսարանի քաղաքագիտության ֆակուլտետի մի խումբ ուսանողների և նրանց գիտական ղեկավար, նույն համալսարանի դասախոս պրոֆեսոր Վլադիմիր Մատիչին, տեղեկացնում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Արցախի մշտական ներկայացուցիչը հանդիպման մասնակիցներին է ներկայացրել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության պատմությունն ու կարգավորման գործընթացի ներկա փուլը, ինչպես նաև անդրադարձ կատարել Արցախում և տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին։
Հանդիպման ավարտին Ռոբերտ Ավետիսյանը պատասխանել է ներկաների բազմաթիվ հարցերին, որոնք վերաբերում էին հակամարտության կարգավորման գործընթացին, Արցախ-Սփյուռքի կապերին, ինչպես նաև Արցախում պետականաշինության գործընթացին և տնտեսական իրադրությանը։

Постоянный представитель Арцаха в США встретился со студентами Университета Клемсона
Постоянный представитель Республики Арцах в США Роберт Аветисян принял группу студентов факультета политологии Университета Клемсона в Южной Каролине США и их научного руководителя, преподавателя того же университета профессора Владимира Матича.
Постоянный представитель Арцаха представил участникам встречи историю азербайджано-карабахского конфликта и нынешний этап его урегулирования, а также процессы, имеющие место в Арцахе и регионе в целом.
В конце встречи Роберт Аветисян ответил на многочисленные вопросы, касающиеся процесса урегулирования конфликта, связей Арцах-Диаспора, а также процессов государственного строительства и экономической ситуации в Арцахе.