Դատական համակարգում կադրային փոփոխություններ են սպասվում. «Հրապարակ»
Ապրիլի 2-ից հետո կադրային փոփոխություններ են սպասվում դատական համակարգում: «Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ եվրոպական մարմիններում ՀՀ դատական համակարգի գնահատականները շատ ցածր են, և արտաքին աշխարհի աչքին թոզ փչելու համար իշխանությունը ստիպված է կոսմետիկ փոփոխություններ անել:
«Լավատեղյակ աղբյուրը վստահեցնում է, թե այժմ դատավորների «սև ցուցակ» կա կազմված, որտեղ ընդգրկվել են մամուլի ուշադրության կենտրոնում հայտնված, կոռուպցիոն սկանդալներում ներգրավված, ՄԻԵԴ-ում ամենից շատ բողոքների արժանացած դատավորները:
«Կան անգամ այնպիսի անուններ, որոնք տարիներ ի վեր սպասարկել են իշխանություններին, սակայն իրենց կաշին փրկելու համար անգամ յուրայիններին չեն խնայի: Նրանց համար տարբերություն չկա․ այսօր x-ին կասեն՝ այս որոշումը կայացրու, վաղը՝ y-ին»: Ի դեպ, դատավորների «սև ցուցակ» ունի նաև ԱՄՆ դեսպանատունը, որոնց ոչ միայն վիզա չի տրամադրում, այլև որևէ միջոցառման չի հրավիրում»:

«Грапарак»: В судебной системе ожидаются кадровые изменения
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что после 2-го апреля в судебной системе ожидаются изменения. По сведениям издания, в европейских структурах судебной системе Армении даются очень низкие оценки и чтобы «пустить пыль в глаза» международному сообществу власти вынуждены прибегнуть к косметическим изменениям.
«Как передают хорошо информированные источники, сейчас составлен "черный список" судей. В него входят судьи, которые оказались в центре внимания СМИ, вовлечены в коррупционные скандалы и удостоились самого большого количества жалоб в ЕСПЧ.
Есть даже такие имена, которые на протяжении лет обслуживали власть, однако власть, чтобы спасти свою шкуру, не пожалеет даже своих. Для нее нет разницы: сегодня "иксу"  прикажут принять нужное решение, а завтра – "игреку". Кстати в посольстве США в Армении также есть "черный список" судей, которым не только не предоставляют визы, но и не приглашают ни на какие мероприятие».