«Ռեալն» Իսկոյին սպառնացել է զրկել խաղային պրակտիկայից, եթե նա չերկարաձգի պայմանագիրը
«Ռեալի» ղեկավարությունը պատրաստ է կիսապաշտպան Իսկոյին առանց խաղային պրակտիկայի թողնել, եթե նա չերկարաձգի պայմանագիրը կատալոնական ակումբի հետ, փոխանցում է Championat.com-ը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, «Արքայական ակումբում» շատ անհանգստացած են, որ Իսպանիայի հավաքականի ֆուտբոլիստը 2018 թվականի ամռանը ազատ խաղացողի կարգավիճակ կստանա և կարող է առանց խոչընդոտ տեղափոխվել «Բարսելոնա»:
Իսպանական լրատվամիջոցներն արդեն հայտնել են, որ կատալոնական ակումբն Իսկոյին պատրաստ է 20 մլն եվրո բոնուս առաջարկել, եթե նա համալրի իր շարքերը՝ ազատ խաղացողի կարգավիճակով:
Ավելի վաղ տեղեկատվություն էր տարածվել այն մասին, որ «Ռեալն» Իսկոյին 6-ամյա նոր պայմանագիր է առաջարկել՝ տարեկան 6 մլն եվրո աշխատավարձով:

«Реал» пригрозил Иско лишением игровой практики, если он не продлит контракт
Руководство мадридского «Реала» готово оставить полузащитника Иско без игровой практики, если он не продлит свой контракт с клубом, передает Championat.com.
Согласно информации источника, в «Королевском клубе» очень обеспокоены тем, что футболист сборной Испании летом 2018 года получит статус свободного агента и может беспрепятственно перейти в «Барселону». Испанские СМИ уже сообщали, что каталонский клуб готов предложить Иско € 20 млн подъёмных, если он пополнит его ряды в качестве свободного агента.
Ранее появилась информация, что «Реал» предложил Иско шестилетнюю пролонгацию соглашения и зарплату в размере € 6 млн в год.