Կոնվերս բանկը ճանաչվել է ՎԶԵԲ-ի «Introduction to Trade Finance» ուսուցման ծրագրի մասնակիցներից լավագույնը
29/03/2017 12:23
2017թ.-ի մարտի 17-ին ք. Մինսկում կայացած «Belarus: Trade Finance 2017» կոնֆերանսի շրջանակներում Կոնվերս Բանկի թիմը ճանաչվել է Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի (ՎԶԵԲ) առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում «Introduction to Trade Finance» առցանց ուսուցման ծրագրի մասնակիցներից լավագույնը՝ արժանանալով ՎԶԵԲ-ի  «Trade Facilitation Program Academic Excellence Award» միջազգային մրցանակին, տեղեկացնում են ՎԶԵԲ-ի լրատվական ծառայությունից:
«Կոնվերս Բանկը նման մրցանակի է արժանացել  առցանց ուսուցման ծրագրին մասնակցած աշխատակիցների աննախադեպ թվի և գրանցված բացառիկ արդյունքների շնորհիվ` բանկի 116 աշխատակիցների գերակշռող մասը ծրագիրն ավարտել է՝ ապահովելով առավելագույն հնարավոր արդյունքներ», - ասացին բանկում:
«Սա նշանակալի ձեռքբերում է: Մենք ուրախ ենք , որ Կոնվերս  բանկը հանձն է առել հասնել ամենաբարձր չափորոշիչներին: Առցանց վերապատրաստման այս դասընթացը եզակի է իր տեսակի մեջ: Այն  մասնակիցներին  խորացված գիտելիքներ է տալիս առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում, ինչպես նաև ընձեռում է միջազգային ֆինանսական զարգացումներին և միտումներին իրազեկ լինելու հնարավորություն», - ասաց ՎԶԵԲ-ի Առևտրի Աջակցման ղեկավար  և Միջազգային Առևտրի Պալատի Խորհրդի Նախագահ Ռուդոլֆ Փյութսը:
Միաժամանակ, ՎԶԵԲ-ի «Trade Exchange» ամսագրի՝ միջազգային առևտրի ֆինանսավորման խնդիրներին նվիրված «Trade Finance Clinic» միջազգային մրցույթում բանկի Միջագային հարաբերությունների և առևտրի ֆինանսավորման բաժնի պետ Նելլի Քոչարյանի պատասխանները ճանաչվել են լավագույնը և նա արժանացել է «2016 expert - TRADE EXCHANGE» միջազգային մրցանակին:
«Կոնվերս բանկում բարձր են գնահատում ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցությունը: Վերջինս հանդիսանում է միջազգային ֆինանսական շուկաներում Կոնվերս բանկի կարևորագույն գործընկերներից մեկը, որի հետ համագործակցությունը բազմակողմանի է՝ ընդգրկելով ինչպես առևտրի ֆինանսավորման, այնպես էլ ՓՄՁ և կորպորատիվ վարկավորման ոլորտները: Համագործակցության շրջանակներում նշված կազմակերպությունը մշտապես աջակցում է բանկին՝ ընձեռելով մեր աշխատակիցների տեխնիկական վերապատրաստման, մասնագիտական ունակությունների կատարելագործման և միջազգային ֆինանսական զարգացումներին և միտումներին իրազեկ լինելու հնարավորություն», - ասացին բանկում:
Նշենք, որ Կոնվերս Բանկը ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցում է 2008 թ.-ից ի վեր և ներկայումս ՎԶԵԲ-ի հիմնական գործընկերներից է Հայաստանում:  2009-ից Առևտրի խթանման ծրագրի գործընկերն է: 2016թ. բանկն արժանացել է ՎԶԵԲ «Տարվա գործարք՝ սոցիալական ներգործություն» մրցանակին, ինչը վկայում է համատեղ ծրագրերում նորարարական մեխանիզմների օգտագործման արդյունավետության մասին։

Команда Конверс Банка признана лучшей среди участников учебной программы “Введение в торговое финансирование”
29/03/2017 12:24
Команда Конверс Банка была признана лучшей среди участников учебной онлайн- программы “Введение в торговое финансирование”, осуществляемой в области торгового финансирования Европейским банком реконструкции и развития, и удостоилась международной награды “За лучшие академические успехи в Программe содействия развитию торговли”. Церемония награждения прошла 17 марта 2017г. в рамках конференции “Беларусь: Торговое финансирование 2017”.
“Конверс Банк получил эту награду благодаря исключительным результатам сотрудников, принявших участие в учебной онлайн-программе. Большинство из 116 участвующих сотрудников Банка завершили программу, показав наилучшие результаты. Для нас это очень важно и станет серьезной предпосылкой для повышения качества услуг, предоставляемых клиентам,” - сказали в Банке.
В то же время, ответы Нелли Кочарян, руководитель Отдела международных отношений и торгового финансирования Конверс Банка, в рамках международного конкурса “Проблемы в области торгового финансирования”, организованного журналом ЕБРР “Trade Exchange”, были признаны лучшими, и она удостоилась международной награды “Эксперт 2016 - ТОРГОВЫЙ ОБМЕН”.
“В Конверс Банке высоко ценят сотрудничество с ЕБРР. Эта организация является одним из наиболее важных партнеров Конверс Банка на международных финансовых рынках, а также в области финансирования торговли, малого и среднего бизнеса, корпоративного финансирования. Одним из направлений в этого сотрудничества является участие сотрудников Конверс Банка в различных учебных программах, их переподготовка и постоянное совершенствование профессиональных навыков”, - отметили в Банке.
Следует отметить, что Конверс Банк сотрудничает с ЕБРР с 2008г. и в настоящее время является одним из основных партнеров ЕБРР в Армении. С 2009г. Конверс Банк является партнером Программы содействия развитию торговли. В 2016г. Банк ЕБРР получил награду “Сделка года, социальное воздействие”, что свидетельствует об эффективности использования инновационных механизмов в рамках совместных проектов.