ՀՀԿ-ն, որպես քաղաքապետ, կրկին կառաջադրի Տարոն Մարգարյանին. ՀԺ
Այսօր Երևանի ավագանու ընտրությունների առաջադրումների 7-րդ օրն է, բայց ԿԸՀ-ն դեռ որևէ դիմում չի ստացել:
Կուսակցություններից ու դաշինքներից որևէ մեկը այդ ընտրություններին մասնակցելու անգամ հայտարարություն դեռ չի արել:
Երեկ «Հայկական Ժամանակ»-ը փորձել է Հանրապետական կուսակցությունից ճշտել, թե ավագանու իրենց ցուցակն իսկապե՞ս նորից գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն է գլխավորելու, այսինքն` քաղաքապետի թեկնածուն նորի՞ց նա է լինելու: ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադևոսյանը պատասխանել է, որ այս անգամ էլ նա կլինի քաղաքապետի իրենց թեկնածուն, բայց այդ որոշումը կկայացնեն գործադիր մարմնի վաղվա նիստում:
«Մի շտապեք, սահմանված ժամկետում մեր դիմումը ԿԸՀ կներկայացնենք», - ասել է նա:
Դիմումները ներկայացնելու վերջնաժամկետը ապրիլի 9-ն է: Այդ օրը նաև ապրիլի 2-ի ընտրությունների արդյունքների ամփոփման վերջնաժամկետն է:

«Айкакан жаманак»: Кандидатом на пост мэра от РПА снова будет Тарон Маргарян
Сегодня 7-ой день выдвижения кандидатур на выборы Совета старейшин Еревана, но Центральная избирательная комиссия пока каких-либо заявлений не получала, пишет газета «Айкакан жаманак».
Однако, как отмечает издание, ни одна из партий или блоков еще не сделала даже заявления об участии в этих выборах.
Накануне корреспондент газеты попытался выяснить у Республиканской партии, будет ли их предвыборный список вновь возглавлять действующий мэр Тарон Маргарян, то есть, будет ли он снова баллотироваться в мэра? Руководитель Оргкомитета РПА Рубен Тадевосян ответил, что кандидатом на пост мэра от партии и в этот раз будет Тарон Маргарян, однако решение будет принято на завтрашнем заседании Исполнительного органа.
«Не спешите, в установленные сроки мы представит нашу заявку в ЦИК», - сказал он.
Срок представления заявок истекает 9 апреля. В этот день также будут подведены окончательные результаты голосования на парламентских выборах.