«Կոնվերս Բանկը» գործարկում է նոր՝ «ConverseQvota» ծառայությունը
«Կոնվերս Բանկը»  գործարկում է  նոր՝  «ConverseQvota»   ծառայությունը՝ Բանկի քարտապանների համար ընդլայնելով  վարկային գծի/ սահմանաչափի օգտագործման հնարավորությունները:
«Հայաստանում սա աննախադեպ առաջարկ է, որը թույլ է տալիս սպասարկման և առևտրի ոլորտներում  Բանկի գործընկերային ցանցում  վարկային քարտով իրականացնել շահավետ գնումներ՝  դրանց դիմաց վճարելով աստիճանաբար,   առանց  տոկոսագումարի կամ միջնորդավճարի: Մասնավորապես, «ConverseQvota»   ծառայության շրջանակում  հաճախորդների վարկային գծից/սահմանաչափից առանձնացվելու է  գնված ապրանքի կամ ծառայության արժեքի չափով գումար և ձևակերպվելու  մարման մինչև 12 ամիս ժամկետով  անտոկոս վարկի: Գնված ապրանքի արժեքը մարվելու է վարկավորման ժամկետի ընթացքում՝ հավասարաչափ վճարումներով՝ հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով միանգամից մեծ գումար չվճարելով օպտիմալացնել ծախսերը և պլանավորել  ընտանեկան բյուջեն »,- ասացին Բանկում՝ ևս մեկ անգամ շեշտելով,որ  վարկի սպասարկման ժամանակահատվածում գնված ապրանքի արժեքի նկատմամբ տոկոսագումար չի հաշվարկվելու:
Զուգահեռաբար, վարկային սահմանաչափից ծախսված միջոցներն ավտոմատ համալրվելու են գնված ապրանքի կամ ծառայության  արժեքի  ամսական մարման չափով :
«ConverseQvota»  ծառայության ներդրման առաջին փուլում Կոնվերս Բանկի վարկային սահմանաչափ/գիծ ունեցող քարտապանները հնարավորություն կստանան օգտվել Վիզա Կոնկորդ, Տաթև, Լիբերթի և Գասա տուրիստական գործակալությունների ծառայություններից և շահավետ պայմաններով գնել ուղեգիր, ավիատոմս կամ տուրիստական փաթեթ:
«Ներկայում բանակցություններ են  ընթանում սպասարկման և ծառայությունների ոլորտներում  գործընկերային ցանցի ընդլայնման և հաճախորդներին ավելի համապարփակ ծառայությունների մատուցման ուղղությամբ»,- եզրափակեցին Բանկում:

Конверс Банк предлагает новую услугу «ConverseQvota»
Конверс Банк предлагает новую услугу «ConverseQvota», тем самым расширяя возможности использования кредитной линии/лимита держателями карт банка.
«Это беспрецедентное для Армении предложение, которое позволяет совершать выгодные покупки по кредитной карте в партнерской сети банка, действующей в сферах обслуживания и торговли, оплачивая покупки поэтапно, без процентов или комиссионных выплат. В частности, в рамках услуги «ConverseQvota», с кредитной линии/лимита клиентов будет выделяться сумма в размере стоимости приобретенного товара или услуги, которая будет оформлена на оплату в срок до 12 месяцев, в качестве беспроцентного кредита. Стоимость приобретенного товара будет выплачиваться в течение срока погашения кредита равными выплатами, позволяя клиентам оптимизировать расходы, не выплачивая сразу большую сумму, и планировать семейный бюджет», - сообщили в банке, подчеркнув, что в период обслуживания кредита в отношении стоимости приобретенного товара проценты не будут начисляться.
Параллельно с этим, средства, потраченные из кредитного лимита, будут автоматически пополняться в размере ежемесячного погашения стоимости приобретенного товара или услуги.
На первом этапе действия услуги «ConverseQvota» держатели карт Конверс Банка, имеющие кредитный лимит/кредитную линию, будут иметь возможность пользоваться услугами туристических агентств Виза Конкорд, Татев, Либерти и Гаса и приобретать путевку, авиабилет или туристический пакет на выгодных условиях.
«В настоящее время ведутся переговоры по расширению партнерской сети в сферах обслуживания и торговли и предоставлению клиентам всесторонних услуг», - отметили в банке.