Կանխվել է «KARABAX» մակնշմամբ պոմիդորի ներկրումը հանրապետություն
Պետական եկամուտների կոմիտեն 2017 թվականի ապրիլի 12-ի դրությամբ գյուղմթերքի անօրինական ներկրման 272 փորձ է կանխել, որի արդյունքում հայտնաբերվել է մոտ 18 տոննա գյուղմթերք, հիմնականում պոմիդոր:
ՊԵԿ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ իրավախախտները, համապատասխան ձևակերպումներից խուսափելու նպատակով, ապրանքը փորձել են տեղափոխել ավտոմեքենաներում հատուկ պատրաստված թաքստոցներում. բոլոր փորձերը կանխվել են:
Ընդամենը մեկ օր առաջ էլ սահմանին կանխվել է «KARABAX» մակնշմամբ արկղերով մոտ 50 կիլոգրամ պոմիդորի և վարունգի ներկրումը հանրապետություն: Օրինախախտը գյուղմթերքը փորձել է տեղափոխել խնձորով ծածկված արկղերում:

Предотвращена попытка ввоза в Армению помидоров с маркировкой «KARABAX»
Комитет государственных доходов (КГД) Армении по состоянию на 12 апреля 2017 года предотвратил 272 попытки нелегального ввоза в республику сельскохозяйственных продуктов, в результате чего были выявлены около 18 тонн сельхозпродукции, в основном помидоры.
Как сообщает пресс-служба КГД, правонарушители, во избежание соответствующих оформлений, предприняли попытку переноса товара в специально оборудованных в автомобилях тайниках: все попытки предотвращены.
Всего день назад на границе была предотвращена попытка ввоза в республику 50 кг помидоров и огурцов в ящиках с маркировкой «KARABAX». Правонарушитель пытался импортировать сельхозпродукцию в ящиках, которые сверху были заполнены яблоками.