ՀԱԿ անդամը կարծում է, թե բանակը քվեարկել է «Ելք»-ի օգտին. «Հրապարակ»
Կոնգրես-ՀԺԿ դաշինքից ԱԺ ընտրություններին Լոռու մարզի թիվ 9 ընտրատարածքում առաջադրված Աշոտ Մանուկյանը ստացել է 283 քվե։
ՀԱԿ վարչության անդամ Աշոտ Մանուկյանից «Հրապարակ»-ը հետաքրքրվել է, թե ինչու է այդքան քիչ քվե ստացել ընտրողներից։ «Ես չեմ այդ քվեները ստացել, այդքան քվե ժողովուրդը տվել է ճշմարտությանը, խաղաղությանը և հայրենիքի զարգացմանը», - ասել է թերթի զրուցակիցը։
Խոսելով ԱԺ անցած ընդդիմադիր ԵԼՔ դաշինքի մասին՝ վերջինս հայտարարել է, թե ԵԼՔ-ն իշխանության պրոյեկտն է. «Նույնիսկ կան անուղղակի ապացույցներ, որ բանակն էլ է քվեարկել «Ելք»-ի օգտին։ Իսկ բանակն առանց ուղղորդման, առանց հանձնարարականի չէր քվեարկի «Ելք»-ի համար», - ասել է Մանուկյանը։
Թերթի հարցին՝ կա՞ն կոնկրետ ապացույցներ, ՀԱԿ անդամը պատասխանել է. «Ես ասացի՝ ուղղակի չեն դրանք։ Երբ ինձ կհրավիրեն դատարան, այն ժամանակ կներկայացնեմ ապացույցներ։ Ինձ թվաց, թե ես լրագրողի հետ եմ խոսում, բայց պարզվում է, որ ինձնից ապացույցներ եք պահանջում»:

«Грапарак»: Представитель АНК считает, что армия голосовала за блок «Елк»
Баллотирующийся на парламентских выборах от блока «Конгресс – НПА» в избирательном округе №9 Лорийского марза Ашот Манукян получил 283 голоса, пишет газета «Грапарак».
Корреспондент издания поинтересовался у члена правления «Армянского национального конгресса» (АНК) Ашота Манукяна, почему он получил так мало голосов. «Эти голоса получил не я, столько голосов народ отдал за правду, мир, и развитие родины», - заявил он.
Касаясь прошедшего в парламент оппозиционного блока «Елк», Ашот Манукян заявил, что блок «Елк» является проектом власти. «Есть даже косвенные доказательства, что армия голосовала за блок "Елк". А армия, без распоряжений и инструкций сверху не проголосовала за блок "Елк"», - заявил Ашот Манукян.
На вопрос корреспондента газеты, есть конкретные доказательства, представитель АНК ответил: «Я же сказал, что доказательства – косвенные. Когда меня пригласят в суд, тогда и представлю доказательства. Мне казалось, что я говорю с журналистом, но выясняется – у  меня требуют доказательства».