Դիբալան երկարաձգել է «Յուվենտուսի» հետ պայմանագիրը մինչև 2022 թվականը
Թուրինի «Յուվենտուսի» հարձակվող Պաուլո Դիբալան երկարաձգել է պայմանագիրն իր ներկայիս ակումբի հետ, փոխանցում է Championat.com-ը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, Արգենտինայի հավաքականի ֆուտբոլիստի նոր պայմանագիրը թուրինյան ակումբի հետ ուժի մեջ է մինչև 2022 թվականի ամառը:
«Յուվենտուսն» այս մասին պաշտոնապես կհաղորդի առաջիկա օրերի ընթացքում:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Դիբալան կդառնա իտալական գրանդի երկրորդ ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստը Գոնսալո Իգուայինից հետո, որը տարեկան 7,5 մլն եվրո է ստանում:
Դիբալան «Յուվենտուս» է տեղափոխվել «Պալերմոյից» 2015 թվականին 32 մլն եվրոյի դիմաց: Նա թուրինյան ակումբի հետ 5-ամյա պայմանագիր է կնքել և տարեկան 3 մլն եվրո է ստանում:

Дибала продлил контракт с «Ювентусом» до 2022 года
Нападающий туринского «Ювентуса» Пауло Дибала продлил контракт со своим нынешним клубом, передает Championat.com.
Согласно информации источника, новое соглашение футболиста сборной Аргентины со «старой синьорой» в силе до лета 2022 года, а официально о пролонгации контракта бьянконери сообщат в ближайшие дни.
Ранее сообщалось, что Дибала станет вторым самым высокооплачиваемым игроком итальянского гранда после Гонсало Игуаина, который зарабатывает € 7,5 млн в год.
Дибала перешёл в «Ювентус» из «Палермо» в 2015 году за € 32 млн, подписав контракт на пять лет, по которому он получал € 3 млн в год.