ԱՄՀ-ն Վրաստանին 285,3 մլն դոլար է տրամադրել տնտեսական բարեփոխումների համար
Արժույթի միջազգային հիմնադրամը (ԱՄՀ) հավանություն է տվել Վրաստանին 285,3 մլն դոլար հատկացնելուն, հայտնել է հիմնադրամի մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Ինչպես նշվում է, այդ ծրագիրը նախատեսված է 3 տարվա համար և միտված է «իշխանությունների կողմից իրականացվող տնտեսական բարեփոխումներին աջակցելուն»:
«Այդ ծրագիրը կօգնի Վրաստանին նվազեցնել խոցելիությունը և իրականացնել համակարգված տնտեսական միջոցառումներ, նաև հասնել տնտեսական աճի», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ընդգծվում է, որ խոսքը վերաբերում է «հավակնոտ կառուցավածքային բարեփոխումներին, որոնք նպատակամղված են կրթության բարելավմանը, ավելի արդյունավետ պետական կառավարման ապահովմանը, ենթակառուցվածքում ներդրումների ներգրավմանը, գործարար մթնոլորտի բարելավմանը»:

МВФ выделил Грузии 285,3 миллиона долларов на поддержку реформ экономики
Международный валютный фонд (МВФ) одобрил выделение Грузии 285,3 миллиона долларов, сообщила пресс-служба фонда, передает РИА Новости.
Как отмечается, данная программа рассчитана на три года и нацелена на «поддержку проводимых властями экономических реформ».
«Данная программа поможет Грузии уменьшить уязвимость экономики и осуществить хорошо скоординированные экономические меры, а также добиться экономического роста», — говорится в сообщении.
Подчеркивается, что речь идет об «амбициозных структурных реформах, которые сфокусированы на улучшении образования, обеспечении более эффективного госуправления, инвестициях в инфраструктуру, улучшении делового климата».