Տարոն Մարգարյանի ունեցվածքի 90 տոկոսը յուրացվել է Երևանի քաղաքապետարանի բյուջեից. Զարուհի Փոստանջյան (Տեսանյութ)
«Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ Զարուհի Փոստանջյանը պնդում է, որ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հարստության մի մասը Երևան քաղաքի բյուջեի հաշվին է գոյացել:
«Չեմ կասկածում, որ տարոն Մարգարյանի հարստության 90 տոկոսը Երևանի քաղաքապետարանի միջոցների յուրացումն է կազմում: Եթե համեմատություն անենք, կարող եմ միանշանակ ասել, որ բարձրաստիճան պաշտոնյան չի կարող կուտակել նմանատիպ հարստություն: Բարձրաստիճան պաշտոնյայի աշխատավարձը կարող է բավարարել նվազ հարցերի լուծման համար: Արդեն տասը տարի է բարձրաստիճան պետական պաշտոնյա եմ և ես չեմ ձեռք բերել որևիցե կարողություն և չէի էլ կարող, որովհետև այդ աշխատավարձով չես կարող նման կարողություն ձեռք բերել», - ասաց Փոստանջյանը:
Նշենք, որ, ըստ հրապարակված հայտարարգրի, քաղաքապետի երեք թեկնածուներից ամենահարուստը Տարոն Մարգարյանն է: Նա 2016 թվականին հայտարարագրել է 250 միլիոն դրամ, 45 հազար դոլար, 50 հազար եվրո՝ միասին մոտ 600 հազար դոլար: Բացի այդ, նա հայտարարագրել է մեծ թվով անշարժ և շարժական գույք:
Ըստ նույն հայտարարագրերի՝ Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարագրել է պատգամավորի իր տարեկան աշխատավարձը՝ մոտ 5.5 միլիոն դրամ, իսկ Նիկոլ Փաշինյանը՝ 2.5 հազար դոլար և Hyundai մեքենան:

Заруи Постанджян: 90 процентов имущества Тарона Маргаряна присвоено из бюджета мэрии Еревана
Председатель партии «Еркир Цирани» Заруи Постанджян утверждает, что часть богатства мэра Еревана Тарона Маргаряна нажита за счет бюджета города Еревана.
«Не сомневаюсь, что 90 процентов богатства Тарона Маргаряна составляют присвоенные средства мэрии Еревана. Если сравнивать, то могу однозначно сказать, что высокопоставленное должностное лицо не может накопить подобное богатство. Зарплата высокопоставленного чиновника может хватить на решение небольшого числа вопросов. Я уже десять лет являюсь высокопоставленным государственным должностным лицом, но никакого имущества не приобрела и не могла бы, поскольку на эту зарплату нельзя приобрести такое имущество», - сказала Заруи Постанджян.
Отметим, что согласно опубликованным декларациям, их трех кандидатов на пост мэра Еревана Тарон Маргарян – самый богатый. Он задекларировал на своем счету в 2016 году 250 млн. драмов, 45 тысяч долларов, 50 тысяч евро, все вместе примерно 600 тысяч долларов. Кроме того, он задекларировал большое количество движимого и недвижимого имущества.
Заруи Постанджян задекларировала свою ежегодную зарплату депутата – примерно 5.5 млн. драмов, а Никол Пашинян – 2.5 тысяч долларов и машину марки «Hyundai».
«Чтобы иметь более благоустроенный и хороший Ереван не нужно воровать у Еревана», - отметила Заруи Постанджян.