Գեղարքունիքի մարզպետ կնշանակվի Կարեն Բոթոյանը. ՀԺ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, իշխանություններն արդեն հստակեցրել են, որ Գեղարքունիքում մարզպետ են նշանակելու Կարեն Բոթոյանին՝ Շինանյութի Սերգեյի փեսային, որը նախորդ գումարման խորհրդարանում նախ հանդես էր գալիս որպես ՕԵԿ պատգամավոր:
«2014-ին, սակայն, երբ ՕԵԿ-ը հերթական անգամ լքեց իշխող կոալիցիան՝ 2017-ի խորհրդարանական ընտրություններին  նախապատրաստվելու համար, մեծամասնական ընտրակարգով ԱԺ անցած Բոթոյանը լքեց սույն կուսակցությունը: Ապրիլի 2-ի ընտրություններում Կարեն Բոթոյանը Գեղարքունիքի մարզում առաջադրվել էր ՀՀԿ-ի ռեյտինգային ցուցակով ու թեկնածուների մեջ ամենաշատ՝ 14.932 հազար ձայն էր ստացել: Այժմ, որպես փոխհատուցում, նա իշխանություններից ստանում է մարզպետի պաշտոնը», -գրել է թերթը:
ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադևոսյանը թերթի հետ զրույցում չի հաստատել այս լուրը: Ըստ նրա՝ կուսակցությունում դեռ նման քննարկումներ չեն եղել:
«Իսկ մնացածը բանահյուսության ժանրից է», - հավելել է Թադևոսյանը:
Իսկ Գեղարքունիքի գործող մարզպետ Ռաֆիկ Գրիգորյանը, թերթի տեղեկություններով, մանդատ է ստանալու և վերադառնալու է ԱԺ:

«Айкакан жаманак»: Карен Ботоян будет назначен губернатором Гегаркуника
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что власти уже решили назначить губернатором Гегаркуникской области Карена Ботояна, зятя бизнесмена Сергея Манукяна, – который в прошлом парламенте был депутатом от фракции «Оринац еркир».
«Однако в 2014 году, когда "Оринац еркир" в очередной раз покинула коалицию власти для подготовки к парламентским выборам 2017 года, прошедший в парламент по мажоритарной системе Ботоян покинул эту партию. На выборах 2 апреля Карен Ботоян баллотировался по рейтинговому списку РПА в Гегаркуникской области и получил среди кандидатов самое большое число голосов – 14.932. Сейчас в качестве компенсации он получает от властей должность губернатора», - пишет газета.
Председатель Оргкомитета Республиканской партии Армении Рубен Торосян в беседе с корреспондентом издания не подтвердил эту информацию. Он заявил, что в партии обсуждения по данному вопросу еще не было.
«А остальное уже устное народное творчество», - отметил Рубен Тадевосян.
По сведениям издания, действующий губернатор Гегаркуника Рафик Григорян получит депутатский мандат и вернется в парламент.