Մեդվեդևը խոստացել է, որ 2017 թվականին հարկերը չեն բարձրանա
ՌԴ իշխանություններն ընթացիկ տարում չեն բարձրացնի հարկերը, Պետդումայում հայտարարել է Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Մի քանի տարի առաջ հարկային համակարգի կայունության վերաբերյալ որոշում էր ընդունվել։ Դրա համար էլ այս տարի ևս չենք պլանավորում բարձրացնել հարկերը։ Հարգելի պատգամավորներ, խնդրում եմ այս հարցում աջակցել մեզ», - ասել է նա։
Կառավարությանը մինչև 2017 թվականի դեկտեմբերի 1-ը հանձնարարված է 2019-ի և հաջորդող տարիների համար հարկային համակարգի առանցքային առաջարկներ ներկայացնել։

Медведев пообещал, что власти не будут повышать налоги в 2017 году
Власти РФ не будут повышать налоги в текущем году, парламент должен оказать соответствующую поддержку, заявил премьер-министр РФ Дмитрий Медведев, выступая с отчетом в Госдуме, передает РИА Новости.
«Несколько лет назад было принято решение о стабильности налоговой системы. Поэтому и в этом году налоги мы повышать не планируем. Просил бы вас, уважаемые депутаты, нас в этом поддержать», — сказал он.
Правительству поручено до 1 декабря 2017 года представить предложения по ключевым параметрам налоговой системы на 2019 и последующие годы.