Արցախի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ
Ապրիլի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 520 կրակոց: Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը անհրաժեշտության դեպքում դիմել են պատասխան գործողությունների և համապատասխան քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 520 выстрелов
Накануне, 21 апреля, и в ночь на 22 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня  около 50 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
За указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 520 выстрелов.
В восточном направлении линии соприкосновения войск ВС Азербайджана применили также станковый противотанковый гранатомет (5 снарядов).
«Передовые подразделения Армии обороны при необходимости прибегали к ответным действиям, предпринимая соответствующие меры для организации надежной обороны боевых позиций», – говорится в сообщении.