Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով ՊԲ զինծառայող է զոհվել
Ապրիլի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 800 կրակոց:
Շփման գծի հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ (50 կրակոց):
Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով ապրիլի 24-ին՝ ժամը 17:50-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Նարեկ Հմայակի Հարությունյանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների:

В результате нарушения режима перемирия со стороны Азербайджана погиб военнослужащий Нагорного Карабаха
25/04/2017 09:50
Военнослужащий Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики погиб в результате нарушения режима перемирия Вооруженными силами Азербайджана 24 апреля в восточном направлении линии соприкосновения.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, смертельное огнестрельное ранение получил 20-летний военнослужащий Нарек Арутюнян.
24 апреля и в ночь на 25 апреля ВС Азербайджана нарушили режим перемирия более 50 раз, произведя по армянским позициям 800 выстрелов.
В юго-восточном и восточном направлениях противник активно применял снайперское оружие.
С целью подавления активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям.