Ռուս զինծառայողին սպանելու մեջ կասկածվողը կալանավորվեց 2 ամսով. նա ընդունել է իրեն առաջադրված մեղադրանքը
25/04/2017 19:10
Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատարանը բավարարեց Քննչական կոմիտեի` Գյումրիում տեղակայված 102-րդ ռազմաբազայի զինծառայող 21-ամյա Դմիտրի Յալպաևի սպանության մեջ կասկածվող Ա. Ջանջուղազյանին կալանավորելու վերաբերյալ միջնորդությունը, Aysor.am-ին տեղեկացրեց Ա. Ջանջուղազյանի հանրային պաշտպան Սյուզաննա Խչեյանը:
Նա ասաց, որ մեղադրանքն առաջադրվել է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով` սպանություն:
Aysor.am-ի հարցին, թե արդյոք հանրային պաշտպան բողոքարելու է կալանքի վերաբերյալ որոշումը, Սյուզաննա Խչեյանն ասաց, որ այդ հարցին դեռ չի կարող պատասխանել.
«Պետք է ծանոթանամ գործի նյութերին, հետո կկայացնենք որոշում», - ասաց վերջինս` ընդգծելով, որ իր պաշտպանյալն ընդունել է իրեն առաջադրված մեղադրանքը:

Подозреваемый в убийстве российского военнослужащего арестован на два месяца
Суд административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун удовлетворил ходатайство Следственного комитета Армении об аресте подозреваемого в убийстве военнослужащего 102-ой российской военной базы в Гюмри Дмитрия Ялпаева А.Джанджугазяна, сообщила в беседе с корреспондентом Aysor.am общественный защитник  А.Джанджугазяна – Сюзанна Хчеян.
Она заявила, что ее подзащитному предъявлено обвинение по признакам ч.2 ст.104 Уголовного кодекса Армении (убийство).
На вопрос корреспондента Aysor.am, собирается ли общественный защитник обжаловать решение суда общей юрисдикции об аресте, Сюзанна Хчеян заявила, что пока не может ответить на этот вопрос.
«Нужно ознакомиться с материалами дела, потом приму решение», - сказала она, подчеркнув, что ее подзащитный принял предъявленное обвинение.