Իշխանությունները դեռ չեն որոշել՝ Դավիթ Հարությունյանը որ պաշտոնում է «հանգրվանելու». «Փաստ»
«Փաստ»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանն, ամենայն հավանականությամբ, չի ընդգրկվելու նոր կառավարության կազմում: Նա արդեն իր աշխատասենյակի իրերն է հավաքում:
Թերթի աղբյուրի հավաստմամբ՝ Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար կնշանակվի Դավիթ Հարությունյանի առաջին տեղակալ Վահե Ստեփանյանը, ով կառավարություն էր եկել «Գազպրոմ Արեմենիայից»:
Ինչ մնում է Դավիթ Հարությունյանին, ապա նա չի կարող դառնալ Աժ պատգամավոր այն պարզ պատճառով, որ անունն ընդգրկված չէ ՀՀԿ համապետական ցուցակում: Իշխանությունները դեռ չեն որոշել՝ թե նա այս անգամ որ պաշտոնում է «հանգրվանելու»:

«Паст»: Власти пока не решили, на какой должности «оставить» Давида Арутюняна
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что министр-руководитель Аппарата правительства Армении Давид Арутюнян, по всей видимости, не войдет в состав нового правительства. Он уже начинает освобождать свой рабочий кабинет.
Как утверждают источники издания, министром-руководителем Аппарата правительства Армении будет назначен первый заместитель Давида Арутюняна – Ваге Степанян, перешедший в правительство из компании «Газпром Армения».
Что касается Давида Арутюняна, то он не может стать депутатом парламента по той простой причине, что не включен в пропорциональный список РПА. Власти пока не решили, на какой должности он «останется» в этот раз.