Վարչապետը ցանկանում է դաշնակցական նախարարներին կանանցով փոխարինել. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ում կարդում ենք. «Երեկ Դիլիջանի «Գետափ» ռեստորանում տեղի է ունեցել էկոնոմիկայի նախարար Սուրեն Կարայանի ծննդյան 44-րդ տարեդարձը։ Շքեղ ծննդյան տոնակատարությանը ներկա են եղել բոլոր նախարարները, բացի ՀՀ կրթության և գիտության նախարար, դաշնակցական Լևոն Մկրտչյանից։
Ծննդյան տոնի ամբողջ ընթացքում վարչապետ Կարեն Կարապետյանն առանձնահատուկ ուրախ է եղել։ Նրա կատակների հիմնական թեման եղել են դաշնակցականները:
Մասնավորապես՝ ասել է, որ դաշնակցական նախարարներին մտածում է կանանցով փոխարինել։ Ծննդյան տոնին ներկա մեր աղբյուրի պնդմամբ՝ դաշնակցական Դավիթ Լոքյանն ու Արծվիկ Մինասյանը իրենց կուսակցության մասին անեկդոտներին և կատակներին արձագանքել են ոչ դաշնակցական նախարարներից ոչ պակաս ուրախությամբ»։

«Жаманак»: Премьер хочет заменить министров от АРФ «Дашнакцутюн» женщинами
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что накануне в ресторане «Гетап» в Дилижане состоялось празднование 44-летия министра экономики Сурена Караяна. На пышном торжестве присутствовали все министры, кроме представителя АРФ «Дашнакцутюн», министра образования и науки Левона Мкртчяна.
В течение всего мероприятия премьер-министр Карен Карапетян был в прекрасном настроении и основной темой его шуток были представители АРФ «Дашнакцутюн».
«В частности, Карен Карапетян заявил, что думает о том, чтобы заменить министров от АРФД женщинами. Как утверждает присутствующий на праздновании наш источник, представители АРФ «Дашнакцутюн» Давид Локян и Арцвик Минасян реагировали на шутки и анекдоты о партии столь же бурно, как и остальные министры», - пишет газета.