Սամվել Կարապետյանը ստիպողաբար է բերել Հայաստան. բողոքում են գործարարները. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Ռուսաստանում հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը նեղ շրջանակում կասկած է հայտնել, որ Սամվել Կարապետյանի գլխավորած ներդրումային ակումբում հայտնված մարդիկ ի վիճակի կլինեն խոստացված փողը Հայաստան բերել։
«Աբրահամյանն ասել է, որ բոլոր գործարարներին անձամբ է ճանաչում, ու բացի Սամվել Կարապետյանից, այդ ակումբում նորմալ ու անկախ գործ անող ու փող աշխատող մարդ չկա Ռուսաստանում, բոլորը վարկերի տակ կքած են ու շատերին Սամվել Կարապետյանն է անձամբ ֆինանսապես օգնում՝ վարկերի պատճառով չսնանկանալու համար։
Արա Աբրահամյանն ասել է, որ այս գործարարներից շատերի հետ այս ընթացքում հանդիպել է, և նրանք բողոքում են, որ Սամվել Կարապետյանը իրենց ստիպողաբար է տարել Հայաստան, իսկ իրանք փող չունեն երկիր բերելու համար», - գրել է թերթը։

«Жаманак»: Бизнесмены жалуются, что Самвел Карапетян принудил их приехать в Армению
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель Союза армян России Ара Абрамян в узком кругу выразил сомнение в том, что люди, оказавшиеся в возглавляемом Самвелом Карапетяном «Клубе инвесторов Армении» в состоянии вложить в республику финансовые средства.
«Абрамян заявил, что знает лично всех предпринимателей, и кроме Самвела Карапетяна, в этом клубе нет людей, имеющих нормальный и независимый бизнес в России. Все они находятся под бременем кредитов, и многим Самвел Карапетян лично оказывает финансовую помощь, чтобы они не обанкротились из-за этих кредитов.
Ара Абрамян сказал, что со многими из этих предпринимателей встречался за этот период и они жаловались, что Самвел Карапетян насильно привел их в Армению, а финансовых средств для вложений у них нет», - пишет издание