Ալեն Դելոնն ավարտում է կարիերան սիրո մասին ֆիլմով
Ֆրանսիացի դերասան Ալեն Դելոնը հայտարարել է, որ աշնանը նկարահանվելու է իր վերջին ֆիլմում, որը պատմում է սիրո մասին և վերջնականապես կավարտի իր կարիերան, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Parisien-ին:
Լգենդար կինոդերասանը, ով արդեն 81 տարեկան է, 2008 թվականից չի նկարահանվել կինոյում:
«Դա կլինի իմ ամենավերջին ֆիլմը, ինչպես բռնցքամարտիկը, ով չի ցանկանում ավելորդ մարտ մղել, ես էլ չեմ նկարահանվի ավելորդ ֆիլմում», - հայտարարել է նա:
Դելոնի խոսքով՝ կցանականար նկարահանվել դերասանուհի Սոֆի Մարսոյի հետ, բայց նա այլ նախագիծ ունի, այդ պատճառով վերջին ֆիլմում նա կնկարահանվի Ժյուլիետ Բինոշի հետ:
«Ժյուլիետը հիանալի դերասանուհի է, նա ինձ շատ է դուրս գալիս», - խոստովանել է Դելոնը՝ հավելելով, որ ֆիլմը նվիրված է լինելու «իր տարիքի տղամարդու և 50-ամյա կնոջ» սիրո պատմությանը:

Ален Делон завершит карьеру фильмом о любви
Французский актер Ален Делон заявил, что осенью снимется в своем последнем фильме, который расскажет об истории любви, и окончательно завершит карьеру, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Parisien.
Легендарный киноактер, которому исполнился 81 год, не снимался в кино с 2008 года.
«Это будет мой самый последний фильм, я как боксер, который не хочет проводить лишний бой, не буду сниматься в лишнем фильме», — заявил он.
По словам Делона, он хотел бы сняться вместе с актрисой Софи Марсо, но у нее будет другой проект, поэтому на съемочной площадке в последней картине его партнером станет Жюльет Бинош.
«Жюльет — прекрасная актриса, она мне очень нравится»,— признался Делон, добавив, что фильм будет посвящен истории любви мужчины «его возраста и 50-летней женщины».