Հայաստանում լուրջ էմոցիաներ են առաջանում, երբ Ադրբեջանը սրացման ժամանակ ռուսական զենք է կիրառում. Վիգեն Սարգսյան
08/05/2017 14:41
Հայաստանի հասարակությունը մեծ ուշադրություն է դարձնում Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու թեմային, հատկապես, երբ այդ զենքը կիրառվում է սրացման ժամանակ, ինչպես դա եղավ 2016-ի ապրիլին, ռուսական Interfax-ին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«Նման սպառազինության կիրառման ամեն դեպք, բնականաբար, Հայաստանում առաջացնում է լուրջ էմոցիաներ` հաշվի առնելով մեր ազգի հատուկ վերաբերմունքը Ռուսաստանի հանդեպ: Մենք Ռուսաստանի հետ, իսկապես, դաշնակիցներ ենք: Այդ մասին բոլորը գիտեն: Կարծում եմ` առաջին հերթին Ռուսաստանին ձեռք չի տա, որ  ռուսական սպառազինությունը, հավասարակշռության խախտման հետևանքով, հակամարտությունում ռիսկի գործոն դառնա», - ասել է Վ. Սարգսյանը:

Виген Саркисян: Каждый случай применения Азербайджаном российского вооружения вызывает в Армении серьезные эмоции
08/05/2017 15:30
В армянском обществе большое внимание обращают на вопрос поставки Россией вооружения Азербайджану, особенно, когда такое оружие применяется в случае обострения, как это произошло в апреле 2016 года, заявил министр обороны Армении Виген Саркисян в интервью агентству в «Интерфакс».
«В Армении общество обращает большое внимание на эту тему, особенно, когда такое оружие применяется в случае обострения, как это произошло в апреле 2016 года. Каждый случай применения такого вооружения, естественно, вызывает в Армении очень серьезные эмоции с учетом особого отношения нашего народа к России. Мы с Россией действительно союзники. Об этом знают все. И если российское оружие в результате дисбаланса станет фактором риска в конфликте, то, я думаю, это, в первую очередь, не на руку самой России», - сказал Виген Саркисян.