Տարոն Մարգարյանը մտավախություն ունի, որ կկանգնի փաստի առաջ. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ին հայտնի է դաձել, որ ՀՀԿ ավագանու ցուցակը գլխավորող Տարոն Մարգարյանը այս օրերին անձամբ է զանգահարում ԱԺ ընտրություններում կուսակցության ռեյտինգային ցուցակով առաջադրված թեկնածուներին՝ համոզելով ու խնդրելով աշխատել իր օգտին։
Ինչպես պնդել են թերթի աղբյուրները, ԱԺ ընտրություններից հետո ՀՀԿ ռեյտինգային թեկնածուների թվում քիչ չեն նեղացածները, և ՀՀԿ-ում, Տարոն Մարգարյանի մոտ մտավախություն կա, որ այդ անձիք չեն աշխատի այս անգամ՝ իրեն կանգնեցնելով փաստի առաջ։
«Պատահական չէ, որ երեկ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հայտարարել է, որ խորհրդարանի ղեկավար պաշտոնների հարցը կքննարկվի Երևանի ավագանու ընտրություններից հետո»։

«Жоховурд»: Тарон Маргарян лично просит рейтинговых кандидатов привлекать голоса в свою пользу
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что возглавляющий список Республиканской партии Армении на выборах в Совет старейшин Еревана Тарон Маргарян в эти дни лично звонит баллотировавшимся по рейтинговому списку партии в парламент депутатам, уговаривая и прося их работать в свою пользу.
Как утверждают источники издания, после парламентских выборов среди рейтинговых кандидатов РПА немало обиженных и Тарон Маргарян обеспокоен тем, что в этот раз они не будут работать, поставив его перед фактом.
«Неслучайно, что накануне вице-спикер парламента Эдуард Шармазанов заявил, что вопрос руководящих должностей в парламенте будет обсуждаться после выборов в Совет старейшин Еревана», - пишет газета.