Նյու Յորքում ջուրն է թափվել 140 հազար լիտր նավթամթերք
Նյու Յորքում հազարավոր լիտր նավթամթերք է թափվել Իսթ-Ռիվեր նավարկման նեղուց՝ Consolidated Edison էներգետիկ ընկերության օբյեկտում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով, հայտնում է The New York Post-ը, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
«Իսթ-Ռիվերով ճանապարհն ուղեկցվելու է ուշացումներով՝ նավթային աղտոտվածության պատճառով», - ասված է Նյու Յորքի նավային հաղորդակցության ծառայության Twitter-յան էջում:
Նշվում է, որ պաշտոնյաները կազմակերպել են «անվտանգության գոտիներ»՝ արգելափակելով ճանապարհը բոլոր նավերի համար. ընթանում է նավթից ափը և ջուրը մաքրելու գործընթաց:
Առափնյա անվտանգության ծառայության տվյալներով՝ ջուրն է թափվել 37 հազար գալոն (140 հազար լիտր) նավթամթերք:

В Нью-Йорке в реку вылилось 140 тысяч литров нефтепродуктов
В Нью-Йорке судоходный пролив Ист-Ривер загрязнили тысячами литров нефтепродуктов в результате инцидента на объекте энергетической компании Consolidated Edison, сообщает The New York Post, передает Gazeta.ru.
«Путь по Ист-Ривер будет сопровождаться задержками в результате нефтяного загрязнения», — говорится в твиттере службы Нью-Йоркского паромного сообщения.
Отмечается, что чиновники организовали «зоны безопасности», заблокировав путь для всех судов, пока идет процесс очищения берега и воды от нефти.