Գյումրիում վարչապետին պատկանող ռեստորան-հյուրանոցում աշխատանքեր չեն իրականացվում. ՀԺ
«Հայկական Ժամանակ»-ում կարդում ենք. «Դեռ 2016 թվականի վերջերին և 2017 թվականի փետրվարին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, մի խումբ գործարարների հետ Գյումրի այցելելով, հայտարարել էր, որ Գյումրին դարձնելու է զբոսաշրջային կենտրոն: Այդ նպատակով վարչապետի ընտանիքը Գյումրիում ևս ներդրում էր կատարել 500 հազար դոլարի չափով: Այս գումարի շրջանակներում Կարապետյանների ընտանիքը Գյումրիում «Կումայրի» պատմական արգելոցի տարածքում ձեռք էր բերել ամենահին և հայտնի ռեստորաններից մեկի՝ «Ջրահարսի» շենքը:
Նախընտրական շրջանում կառույցում ակտիվ շինաշխատանքներ էին իրականացվում: Խոսվում էր, որ այն դառնալու է եվրոպական չափանիշներին համապատասխան ռեստորան-հյուրանոց: Նշենք, որ վարչապետը Գյումրիում վերջին անգամ եղել է ՀՀԿ-ի նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում` մարտի 26-ին: «Չորս շաբաթ է, որ էլ գործ չեն անում: Սա Կարապետյանի շենքն է: Եկան, տանիքը քանդեցին, մաքրեցին ու գնացին», - նշել է թաղամասի Աշոտ անունով տարեց բնակիչը:
Մեր այցելության պահին, վարչապետի ընտանիքին պատկանող կառույցի տարածքում ընդհանրապես չհանդիպեցինք որևէ մեկին, նույնիսկ պահակ չկար: Կառույցի դռները ամուր կողպված էին, իսկ կտուրը ընդհանրապես բացակայում է»:

«Айкакан жаманак»: На принадлежащем премьер-министру объекте в Гюмри строительные работы не проводятся
11/05/2017 11:17
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что еще в конце 2016 года и феврале 2017 года премьер-министр Карен Карапетян, посетив с группой бизнесменов Гюмри, заявил, что намерен превратить Гюмри в туристический центр. С этой целью семья премьера осуществила в Гюмри инвестиции в размере 500 тысяч долларов. Семья Карапетянов приобрела на эти деньги в Гюмри двухэтажное здание одного из известных ресторанов «Русалка» в архитектурно-историческом комплексе «Кумайри».
В предвыборный период на объекте начались активные строительные работы. Муссировались разговоры о том, что здесь появится соответствующий европейским стандартам гостиничный комплекс и ресторан. Отметим, что премьер Карапетян  последний раз посетил  Гюмри в рамках предвыборной кампании Республиканской партии Армении 26-го марта. «Уже четыре недели здесь не выполняются работы. Это здание принадлежит Карапетяну. Пришли, снесли крышу, и ушли», - отметил один из жителей кварталов.
В момент визита корреспондента издания на территории принадлежащего семье премьер-министра объекта не было никого, даже сторожа. Двери были закрыты на замок, а кровля снесена.