Բակո Սահակյանն ընդունել է ԵԿՄ պատվիրակությանը` Մանվել Գրիգորյանի գլխավորությամբ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ընդունել է «Երկրապահ կամավորականների միության» (ԵԿՄ) պատվիրակությանը՝ կազմակերպության վարչության նախագահ Մանվել Գրիգորյանի գլխավորությամբ, տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում տիրող իրավիճակին, բանակ-հասարակություն կապերին և երիտասարդ սերնդի դաստիարակությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար և Հաղթանակի տոնի, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի ու Շուշիի ազատագրման 25-ամյակի կապակցությամբ Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը պետական բարձր պարգևներ է հանձնել ԵԿՄ մի խումբ անդամների:

Бако Саакян принял делегацию добровольческого союза «Еркрапа»
11 мая президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию добровольческого союза «Еркрапа» (ДСЕ) во главе с председателем правления организации Манвелом Григоряном, передает пресс служба президента НКР.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся ситуации на карабахско-азербайджанской границе, связей между армией и обществом и воспитания подрастающего поколения.
Президент Саакян вручил высокие государственные награды группе членов ДСЕ за отвагу и храбрость, проявленные в боях по защите родины и в связи с праздником Победы, 25-летием Армии обороны НКР и освобождения Шуши.