Եվրաինտեգրացիայի հանձնաժողովը կղեկավարի Նաիրա Զոհրաբյանը. «Հրապարակ»
Երկար քննարկումներից հետո որոշվել է ԱԺ-ում գործող 12 մշտական հանձնաժողովների թիվը կրճատել 3-ով, թողնել 9-ը: Դրանց կազմը պետք է արտահայտի խմբակցությունների, պատգամավորական խմբերի և դրանց կազմում չընդգրկված պատգամավորների թվական հարաբերակցությունը, գրում է «Հրապարակ» օրաթեթրը:
«Որոշվել է 6 հանձնաժողով միավորել 3-ում․ մարդու իրավունքներինը՝ պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի հետ, գյուղատնտեսական և բնապահպանական հարցերի հանձնաժողովը՝ տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման հարցերի հետ, սոցիալական հարցերի հանձնաժողովը՝ առողջապահության, մայրության և մանկության հանձնաժողովի։ Թեպետ ի սկզբանե քննարկվում էր եվրաինտեգրացիայի հանձնաժողովն արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովին միացնելու հարցը, սակայն որոշել են թողնել առանձին-առանձին։ Եվրաինտեգրացիան կղեկավարի Նաիրա Զոհրաբյանը։ «Ծառուկյան դաշինքին» 3 հանձնաժողով կհասնի», - հավելել է թերթը։

«Грапарак»: Парламентскую комиссию по евроинтеграции возглавит Наира Зограбян
Газета «Грапарак» пишет, что после долгих обсуждений принято решение сократить число действующих в парламенте Армении 12 постоянных комиссий на три. Будут оставлены 9 постоянных комиссий, состав которых должен отражать соотношение депутатов во фракциях и парламентских группах, а также независимых депутатов.
«Решено объединить 6 постоянных комиссий парламента в три. Комиссия по правам человека будет объединена с комиссией по государственно-правовым вопросам, комиссия по вопросам сельского хозяйства и охраны природы – с комиссией по вопросам территориального управления и местного самоуправления, комиссия по социальным вопросам – с комиссией по вопросам здравоохранения, материнства и детства.
Хотя изначально обсуждался вопрос объединения постоянной комиссии парламента по евроинтеграции с комиссией по внешним отношениям, однако решено оставить их.
Евроинтеграцию возглавит Наира Зограбян. "Блоку Царукян" достанутся три постоянные комиссии парламента», - отмечает издание.