«Ժառանգությունը» ինքնալուծարման փուլում է. «Ժողովուրդ»
Խորհրդարանական ընտրություններում չկարողանալով հաջողության հասնել՝ ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը անցավ ընդհատակ, կարելի է ասել՝ մասնատվեց. դաշինքի առաջնորդները՝ Սեյրան Օհանյանը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը և Վարդան Օսկանյանը, մեկնեցին երկրից: Մինչ այդ, դաշինքի մաս կազմող քաղաքական ուժերը և անհատները կփարատեն իրենց խորը հիասթափությունը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին տեղեկություններ են հասել, որ այդ դաշինքի մաս կազմող քաղաքական ուժերն անգամ մտածում են ինքնալուծարման մասին, հատկապես այդ փուլում է գտնվում «Ժառանգություն» կուսակցությունը:
Թերթի թղթակիցը կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանից փորձել է պարզել՝ արդյոք այնքան հիասթափվա՞ծ են, ուժասպառ են եղել, որ մտադիր են ինքնալուծարվել, հարցը լսելով՝ Մարտիրոսյանը պատասխանել է. «Ես քաղաքական արձակուրդում եմ, որևէ հարցի չեմ պատասխանում»:

«Жоховурд»: Партия «Наследие» на грани самороспуска
Газета «Жоховурд» пишет, что возглавляемый экс-министром обороны Сейраном Оганяном альянс «Оганян – Раффи - Осканян», не сумев достичь успеха на парламентских выборах, ушел в подполье или, можно сказать, распался. Лидеры альянса – Сейран Оганян, Вардан Осканян и Раффи Ованнисян уехали из страны, в то время как входящие в альянс политические силы и деятели попытаются преодолеть свое глубокое разочарование.
По сведениям издания, входящие в этот альянс политические силы даже думают о самороспуске, особенно это касается партии «Наследие».
Корреспондент газеты попытался уточнить у заместителя председателя партии «Наследие» Армена Мартиросяна, в действительности ли они так разочарованы и обессилены, что намерены начать процесс самоликвидации. Однако услышав вопрос, Армен Мартиросян ответил: «Я в политическом отпуске и не отвечаю на вопросы».