«Մալագայի» նախագահը տուգանվել է 3,5 հազար եվրոյով Բարսելոնային վիրավորելու համար
Իսպանիայի՝ բռնության և ռասիզմի դեմ պայքարի պետական կոմիտեն տուգանել է «Մալագայի» նախագահ Աբդուլա բին Նասեր Ալ-Տանիին 3,5 հազար եվրոյով՝ «Բարսելոնային» վիրավորելու համար, փոխանցում է Championat.com-ը:
Ավելի վաղ, կատալոնական ակումբն Ալ-Տանիին «Թվիթերում» խնդրել էր հաղթել «Ռեալին» Իսպանիայի առաջնության վերջին տուրում, որպեսզի Իսպանիայի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճի «Բարսելոնան»:
Ալ-Տանին արաբերեն պատասխանել էր. «Աստծո օգնությամբ մենք «Ռեալին» քարերով կջախջախենք: Բայց Կատալոնիայի տականքները չեն ճաշակի հաղթանակի համը Միչելի մասին ասված ստից հետո»:
Ավելի ուշ, կատալոնական ակումբի ղեկավարությունը պաշտոնական հայտարարությամբ էր հանդես եկել և հայտնել, որ բողոք կներկայացնի համատասխան մարմիններին՝ Ալ-Տանիի խոսքերի վերաբերյալ:
«Իմ խոսքերն ուղղված էին կատալոնական մամուլին, որը գրում էր, թե Միչելը խաղը կտա «Ռեալին»: Սա անընդունելի է, մենք խաղեր չենք նվիրում: Ես մամուլից ներողություն եմ պահանջում», - Ալ-Տանիի խոսքերն է փոխանցում «Marca»-ն:
Հիշեցնենք՝ Միգել Միչելը, որը «Մալագայի» գլխավոր մարզիչն է, նախկինում հանդես է եկել «Ռեալում»:
Իսպանիայի առաջնության 36-րդ տուրի արդյունքներով «Բարսելոնան» 84 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը: «Ռեալը» նույնքան միավոր ունի և 2-րդ տեղում է, բայց մեկ խաղ պակաս է անցկացրել:

Президента «Малаги» оштрафовали на € 3,5 тыс. за оскорбления в адрес «Барселоны»
Государственная комиссия Испании по борьбе с насилием, расизмом и ксенофобией оштрафовала президента «Малаги» Абдулла бин Нассер Аль-Тани на € 3,5 тыс. за оскорбления в адрес «Барселоны», сообщает Championat.com.
Ранее поклонник каталонской команды попросил Аль-Тани в «Твиттере» победить мадридский «Реал» в последнем туре Примеры, чтобы титул чемпиона Испании достался сине-гранатовым. Аль-Тани ответил, высказавшись на арабском языке: «С помощью бога мы побьём «Реал» камнями. Но отбросы Каталонии не почувствуют вкуса победы в чемпионате после вранья о Мичеле». Позже руководство «Барселоны» выступило с официальным заявлением по поводу слов Аль-Тани. Сине-гранатовые сообщили, что подадут жалобу в соответствующие инстанции.
«Мои слова были адресованы каталонской прессе, которая писала, что Мичел сдаст игру «Реалу». Это неприемлемо, мы не сдаём матчи. Я требуют от прессы извинений», — цитирует Аль-Тани Marca.
Мигел Мичель, возглавляющий «Малагу», в прошлом выступал за «Реал».
По итогам 36 туров Примеры «Барселона» с 84 очками возглавляет турнирную таблицу. У «Реала» столько же очков и 2-е место, причём ещё и игра в запасе.