Կարեն Միրզոյանն ու Անջեյ Կասպշիկը քննարկել են շփման գծում առկա իրադրությունը
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Արցախի ՊԲ  և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում առկա իրադրությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։ Մասնավորապես, Կարեն Միրզոյանը ուշադրություն է հրավիրել վերջին շրջանում հրադադարի ռեժիմի խախտման հաճախակիացած դեպքերին։
Այս համատեքստում ընդգծվել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի ընդլայնման և շփման գծում միջադեպերի հետաքննության մեխանիզմների ներդրման վերաբերյալ 2016 թ․ մայիսի 16-ին Վիեննայում և 2016 թ. հունիսի 20-ին Սանկտ-Պետերբուրգում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման հրատապությունը։
Հանդիպմանը անդրադարձ է կատարվել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի գործունեության վերաբերյալ մի շարք հարցերի։

Глава МИД НКР и представитель ОБСЕ обсудили ситуацию в зоне карабахского конфликта
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Карен Мирзоян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся ситуации на линии соприкосновения вооруженных сил АО Арцаха и Азербайджана. В частности, Карен Мирзоян обратил внимание на участившиеся в последнее время случаи нарушения режима прекращения огня.
В этом контексте была подчеркнута необходимость безотлагательной реализации достигнутых 16 мая в Вене и 20 июня в Санкт-Петербурге договоренностей по расширению офиса Личного председателя действующего председателя ОБСЕ и внедрению механизмов расследования инцидентов на линии соприкосновения.
На встрече был затронут также ряд вопросов, касающихся деятельности офиса Личного представителя действующего председателя ОБСЕ.