ՕՐՕ-ն անհետացել է. «Հրապարակ»
«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան դաշինքն» ընտրություններից հետո անհետացել է քաղաքական ռադարներից։ Ասում են՝ կարող է անգամ լուծարվել։ Դաշինքի ներկայացուցիչները քաղաքական time out-ի մեջ են։ Օրինակ՝ Արմեն Մարտիրոսյանը կամ չի պատասխանում զանգերին, կամ ասում է՝ ես քաղաքական արձակուրդի մեջ եմ։ Ստեփան Մարգարյանն էլ պատգամավորական գործերն է ավարտում՝ մինչև մայիսի 18-ը նրանք դեռ պատգամավոր են։ Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
Երեկ, օրինակ, նա Եվրամիության ներկայացուցիչների հետ էր հանդիպում։ Բայց թերթի հետ զրույցում նշել, որ հետընտրական թեմաներով չի ցանկանում խոսել։ Նա համաձայնել, որ դաշինքն առանձնապես ակտիվ չէ, ասել է, որ մեկումեջ որոշ անդամներ հանդիպում են իրար՝ ոչ ավելին։
«Սեյրան Օհանյանն էլ, որը երկրում չէր, կարող է տեղափոխվել Ռուսաստան։ Ըստ որոշ լուրերի՝ աշխատանքի առաջարկ է ստացել։ Մարգարյանը խոստացավ խոսել ավելի ուշ՝ մի քիչ անցնի, հետո», - հավելել է թերթը։

«Грапарак»: Альянс «Оганян – Раффи – Осканян» исчез с политической арены
Газета «Грапарак» пишет, что альянс «Оганян – Раффи - Осканян» после парламентских выборов исчез с политических радаров. Муссируются разговоры о том, что в альянсе может начаться процесс самоликвидации. Члены альянса в политическом тайм-ауте. К примеру, Армен Мартиросян или не отвечает на звонки, или заявляет, что находится  в политическом отпуске. Степан Маргарян заканчивает свою деятельность – до 18 мая он все еще является депутатом парламента.
«Вчера он встречался с представителями Евросоюза. Однако в беседе с нашим корреспондентом он заявил, что не хочет говорить на поствыборные темы. Он согласился с тем, что альянс не проявляет особую активность и отметил, что иногда некоторые члены встречаются друг с другом, но не более того.
Сейран Оганян, который находится за пределами Армении, может переехать в Россию. Согласно некоторым сведениям, ему предложили работу. Маргарян обещал поговорить об этом позже, когда пройдет некоторое время», - отмечает издание.