Կասկածից վեր է, որ «Ծառուկյան» դաշինքը մաս է կազմելու կառավարությանը. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի տեղեկացմամբ՝ երկուշաբթի օրը Գագիկ Ծառուկյանը «Ծառուկյան» դաշինքի բոլոր պատգամավորներին հրավիրել է ընդունելության։ Ուշագրավ է, որ հրավիրվածների մեջ են նաև դաշինքի այն ութ անդամը, ովքեր իր կամքին հակառակ մանդատ էր ստացել ԿԸՀ-ից»։
Թերթի տեղեկություններով՝ բոլորը ներկա են գտնվելու, բացի Խաչիկ Մանուկյանից։ Ծառուկյանի ընդունելությանը նաև ներկա են լինում նրանք, ովքեր դառնալու են պատգամավոր, «ըմբոստների»՝ մանդատներ վայ դնելուց հետո։
«Ծառուկյանը ընդհանուր անելիքներ է ներկայացնելու ԱԺ-ում առաջիկա ժամանակահատվածի համար։ Այն ընդհանուր առմամբ բաժանվում է 2017թ-ից մինչև 2018թ ապրիլի 9-ը ու դրանից հետո։ Հաջորդ տարի, արդեն կասկածից վեր է, որ «Ծառուկյան» դաշինքը մաս է կազմելու կառավարությանը», - հավելել է թերթը։

«Жаманак»: «Блок Царукян», вне сомнения, составит часть правительства
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Гагик Царукян собирается в понедельник пригласить на прием всех депутатов «Блока Царукян». Примечательно, что в числе приглашенных находятся также те восемь членов «Блока Царукян», которые получили против его воли депутатские мандаты.
По сведениям издания, на встрече будут присутствовать все кроме Хачика Манукяна. На приеме у Царукяна будут также те, кто станет депутатом после отказа «взбунтовавшихся» от мандатов.
«Царукян представит предстоящие действия в парламенте на ближайшее время, которое в целом делиться на период с 2017 года до 9 апреля 2018 года, и после. В следующем году, вне всякого сомнения, "Блок Царукян" составит часть правительства», - отмечает газета.