«Ինտերը» պատրաստ է Պոչետինոյին տարեկան 10 մլն եվրո վճարել
Միլանի «Ինտերի» ղեկավարությունը լրջորեն հետաքրքրված է «Տոտենհեմի» գլխավոր մարզիչ Մաուրիսիո Պոչետինոյի ծառայություններով: Արգենտինացին դարձել է առաջնային նպատակն այն բանից հետո, երբ չի ստացվել համաձայնության գալ «Չելսիի» գլխավոր մարզիչ Անտոնիո Կոնտեի կամ «Ատլետիկոյի» գլխավոր մարզիչ Դիեգո Սիմեոնեի հետ, փոխանցում է Championat.com-ը:
Sky Sport Italia-ն հայտնում է, որ «Ինտերը» Պոչետինոյին պատրաստ է տարեկան 10 մլն եվրո վճարել: Ակումբի նորանշանակ մարզական տնօրեն Վալտեր Սաբատինին մի քանի ամիս է անցկացրել Լոնդոնում, որտեղ հնարավորություն է ունեցել շփվելու Պոչետինոյի շրջապատի հետ:
Եթե մասնագետն ամեն դեպքում որոշի տեղափոխվել Իտալիա, ապա միլանցիները «Տոտենհեմին» 5 մլն եվրո ստիպված կլինեն վճարել՝ որպես փոխհատուցում:

«Интер» готов платить Почеттино € 10 млн в год
Руководство миланского «Интера» всерьёз заинтересовано в услугах главного тренера «Тоттенхэм Хотспур» Маурисио Почеттино. Аргентинец стал целью номер один после того, как не удалось договориться с наставником «Челси» Антонио Конте и рулевым «Атлетико» Диего Симеоне, передает Championat.com.
Sky Sport Italia сообщает, что нерадзурри готовы платить Маурисио Почеттино € 10 млн в год. Новый спортивный директор «Интера» Вальтер Сабатини несколько месяцев провёл в Лондоне, где имел возможность пообщаться с окружением Почеттино.
Если специалист всё же решит перебраться в Италию, миланцам придётся выплатить «Тоттенхэму» компенсацию в размере € 5 млн.