Ադրբեջանի զինուժը կառավարվող հրթիռից կրակ է վարել պաշտպանության բանակի ռազմական օբյեկտի ուղղությամբ
Մայիսի 15-ին՝ ժամը 16:30-ի սահմաններում արցախա-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը դիմել է հերթական սադրանքի՝ կառավարվող հրթիռից կրակ վարելով պաշտպանության բանակի ռազմական օբյեկտի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում մասնակի վնասվել է մեկ ռազմական տեխնիկա: Ադրբեջանական զինուժի սադրանքից ՊԲ-ն մարդկային կորուստ չի ունեցել:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ադրբեջանական զինուժի սադրանքն անպատասխան չի մնալու, իսկ հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

Азербайджан обстрелял управляемой ракетой объект военного назначения в НКР, потерь нет
Вооруженные силы Азербайджана 15 мая в 16:30 прибегли к провокации на восточном направлении линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, ВС Азербайджана открыли огонь управляемыми ракетами по военному объекту, в результате чего частично повреждена одна единица военной техники.
Среди личного состава в ВС НКР потерь нет.
Министерство обороны НКР заявляет, что провокация азербайджанской стороны не останется без ответа, а ответственность за все последствия будет нести военно-политической руководство Азербайджана.