«Երկիր Ծիրանի»-ն այսօր հայտարարությամբ հանդես կգա. ՀԺ
Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցած «Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունը դեռ չի շտապում մայիսի 14-ին կայացած ընտրությունների վերաբերյալ պաշտոնական հայտարարությամբ հանդես գալ։ Կուսակցությունն այն նախատեսում է անել այսօր՝ մայիսի 16-ին։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին տեղեկացրել է կուսակցության մամուլի խոսնակ, ավագանու թեկնածու Սոնա Աղեկյանը։
Թերթի հարցին, թե «Երկիր ծիրանի» կուսակցությունն արդեն որոշե՞լ է, թե ովքեր են լինելու Երևանի ավագանու կազմում, Աղեկյանը կրկին պատասխանել է, որ դեռ ներկուսակցական քննարկում չի եղել, ոչ մի բան պարզ չէ։ Չի բացառվում, որ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունը հրաժարվի իր մանդատից։
«Հնարավոր է, որ մանդատները վերցնենք, հնարավոր է, որ չվերցնենք։ Ամեն ինչ պարզ կլինի քննարկումից հետո», - թերթի հետ զրույցում ասել է Սոնա Աղեկյանը։

«Айкакан жаманак»: Партия «Еркир Цирани» выступит сегодня с заявлением
Участвовавшая в выборах Совета старейшин Еревана партия «Еркир Цирани» не спешит озвучить официальное заявление о состоявшихся 14 апреля выборах. Как сообщила газете «Айкакан жаманак» пресс-секретарь «Еркир Цирани» Сона Агекян, партия намерена сделать это сегодня.
На вопрос корреспондента издания, решено ли уже кто из членов партии войдет в состав Совета старейшин, Агекян ответила, что пока внутрипартийного обсуждения не было и ничего не ясно. Не исключается, что партия «Еркир Цирани» откажется от мандатов.
«Возможно, мы возьмем мандаты, возможно, откажемся. Все выясниться после обсуждения», - заявила Сона Агекян.