Կարեն Կարապետյանին վարչապետի պաշտոնին պահելը կարող է հարյուր միլիոն դոլար պահանջել Սամվել Կարապետյանից. «Ժամանակ»
16/05/2017 09:54
«Ժամանակ»-ում կարդում ենք. «Ռուսաստանաբնակ միլիարդատեր Սամվել Կարապետյանը դադարեցրել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի քաղաքական ապագայի հովանավորությունը՝ պայմանավորված երկու գործոնով:
Առաջինը, Սամվել Կարապետյանը ցանկանում է սպասել՝ հասկանալու համար, թե ինչ ճակատագիր է սպասվում իր եղբորը, ինչ պաշտոն է նրան առաջարկվելու, և երկրորդ գործոնը՝ Սերժ Սարգսյանի 2018թ-ի ծրագրերն են: Կարեն Կարապետյանին վարչապետի պաշտոնին պահելը կարող է մեծ՝ հարյուր միլիոն դոլարի գումար պահանջի, ապա դրանից հետո հնարավոր է պարզվի, որ նա ապագա չունի և այդ բոլոր ջանքերը ապարդյուն անցնեն:
Այդ իսկ պատճառով՝ Սամվել Կարապետյանը դադարեցրել է ֆինանսական հոսքերը, մինչև կորոշվի՝ վարչապետը կկարողանա՞ հասնել նրան, որ իր նախընտրած թեկնածուն՝ Կարեն Կարապետյանը դառնա ԱԺ նախագահ, թե՞ ոչ։ Դրանից էլ կախված կլինի՝ Սամվել Կարապետյանը ինչքանով կշարունակի ներգրավված մնալ Կարեն Կարապետյանին վարչապետի պաշտոնում պահելու ծրագրերին»։

«Жаманак»: Удержание Карена Карапетяна на должности премьера может обойтись Самвелу Карапетяну в сто миллионов долларов
16/05/2017 11:41
Газета «Жаманак» пишет, что российский миллиардер Самвел Карапетян прекратил оказывать покровительство политическому будущему премьер-министра Карена Карапетяна, что обусловлено двумя факторами.
«Во-первых, Самвел Карапетян, хочет подождать, чтобы понять, какая судьба ждет его брата, какая должность будет ему предложена. Второй фактор – это программы Сержа Саргсяна на 2018 год. Для удержания Карена Карапетяна на должности премьер-министра может потребоваться крупная сумма в размере ста миллионов долларов, а после этого выяснится, что у него нет будущего, и все усилия были тщетными.
По этой причине Самвел Карапетян приостановил финансовые потоки до тех пор, пока решится, сможет ли премьер-министр добиться того, чтобы предпочтительный кандидат – Карен Карапетян стал председателем Национального кандидата. От этого и зависит продолжит ли участвовать Самвел Карапетян в программе сохранения должности премьер-министра за Кареном Карапетяном», - пишет издание.