Հայազգի Աստրիդ Փանոսյանը, հնարավոր է, ֆրանսիական կառավարությունում նախարար նշանակվի
Հայազգի Աստրիդ Փանոսյանը Ֆրանսիայի աշխատանքի նախարարի ամենահավանական թեկնածուն է։ Այդ մասին Aysor.am-ին տեղեկացրեց Ֆրանսիայի հայկական համայնքի ներկայացուցիչ, հասարակական-քաղաքական գործիչ Արման Ավագյանը։
Նրա ներակայացմամբ՝ տիկին Փանոսյանը նորընտիր նախագահ Էմանուել Մակրոնի հավատարիմ և շատ բանիմաց խորհրդականներից մեկն է եղել, երբ Մակրոնը էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնում էր աշխատում։
«Հաշվի առնելով, որ գործազրկությունը համար առաջին խնդիրն է Մակրոնի համար՝ նա՝ որպես աշխատանքի նախարար, պետք է ընտրի կոմպետենտ և վստահելի մարդու՝ իրեն մոտ կանգնած շրջանակից», - նկատեց Ավագյանը։

Армянка Астрид Паносян может получить пост министра труда Франции
Армянка Астрид Паносян является наиболее вероятным кандидатом на пост министра труда Франции. Об этом Aysor.am сообщил представитель армянской общины Франции, общественно-политический деятель Арман Авагян.
По его словам, А.Паносян является членом команды нового президента Франции Макрона, его советником во время работы последнего на посту министра экономики.
«Учитывая, что безработица – одна из серьезных проблем во Франции, пост министра труда должен быть доверен компетентному и доверенному человеку, коим является Паносян», - отметил А.Авагян.