Վենգերի ապագայի մասին որոշումն «Արսենալում» կկայացնեն մայիսի 27-ից հետո
Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը հայտնել է, որ ակումբն իր ապագայի մասին որոշում կկայացնի Անգլիայի Գավաթի եզրափակչից հետո, որը կկայանա մայիսի 27-ից հետո: Որոշումը կկայացնի «Արսենալի» տնօրենների խորհուրդը «Ուեմբլիում» կայանալիք խաղից հետո, որտեղ «Արսենալը» կմրցի «Չելսիի» հետ, փոխանցում է Championat.com-ը:
«Կարծում եմ՝ տնօրենների խորհրդի ժողովը կկայանա եզրափակչից հետո», - Վենգերի խոսքերն է փոխանցում Mirror-ը:
Վենգերը 1996 թվականից է գլխավորում «Արսենալը»: Նրա գլխավորությամբ թիմն Անգլիայի չեմպիոնությունը նվաճել է 1997/98, 2001/02 և 2003/04 մրցաշրջաններում: ԱՊԼ-ի ընթացիկ մրցաշրջանում «զինագործները» առաջնության ավարտից մեկ տուր առաջ զբաղեցնում են մրցաշարային աղյուսակի 5-րդ հորիզոնականը՝ մեկ միավորով զիջելով 4-րդ տեղում ընթացող «Լիվերպուլին»:

Решение о будущем Венгера в «Арсенале» примут после 27 мая
Главный тренер лондонского «Арсенала» Арсен Венгер сообщил, что решение о его будущем в стане клуба будет принято после финала Кубка Англии, который пройдёт 27 мая. Решение примет совет директоров «Арсенала» после встречи на «Уэмбли», в котором «Арсенал» сыграет с «Челси», передает Championat.com.
«Я думаю, что собрание совета директоров пройдёт после финала», — цитирует Венгера Mirror.
Венгер возглавляет «Арсенал» с 1996 года. Под его руководством команда стала чемпионом Англии в сезонах-1997/98, 2001/02 и 2003/04. В текущем сезоне «канониры» за тур до финиша сезона в АПЛ занимают пятое место в таблице, отставая на одно очко от «Ливерпуля», который находится на четвёртом месте.