Զիդանը համոզում է Մորատային մնալ Մադրիդի «Ռեալում»՝ խոստանալով խաղային մեծ պրակտիկա
Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը չի ցանկանում բաց թողնել հարձակվող Ալվարո Մորատային, հայտնում է Championat.com-ը:
Աղբյուրի համաձայն` ֆրանսիացի մասնագետը վերջին ժամանակներում մի քանի անգամ զրուցել է Իսպանիայի հավաքականի ֆուտբոլիստի հետ` փորձելով նրան համոզել մնալ «արքայական ակումբում»:
Զիդանը չափազանց գոհ է հարձակվողի խաղից և Մորատային ասել է, որ նրա համար գոյոթյուն չունեն հիմնական և պահեստային կազմերի ֆուտբոլիստներ: Բացի այդ, մարզիչը խոստացել է, որ հաջորդ մրցաշրջանում իսպանացին մեծ խաղային պրակտիկա կունենա:
Իսպանիայի ավարտված առաջնությունում անցկացրած 26 խաղում Մորատան խփել է 15 գնդակ և կատարել 4 արդյունավետ փոխանցում:

Зидан убеждает Морату остаться в «Реале», обещая большую игровую практику
Главный тренер мадридского «Реала» Зинедин Зидан не хочет расставаться с нападающим Альваро Моратой, сообщает Championat.com.
Согласно информации источника, французский специалист в последнее время несколько раз беседовал с футболистом сборной Испании, пытаясь убедить его остаться в «Королевском клубе». Зидан очень доволен игрой Мораты и сказал ему, что для него не существует футболистов основного состава и запасных. Кроме того, тренер обещал игроку, что в следующем сезоне у него будет большая игровая практика. Мората в свою очередь очень хочет принять участие в чемпионате мира 2018 года и понимает, что это зависит непосредственно от игровой практики.
В чемпионате Испании он принял участие в 26 матчах, выйдя на поле в основном составе в 14 из них. Игрок стал автором 15 голов и 4 результативных передач.