Աղբյուր. Մայիսի 31-ին Տուխելը կհեռանա Դորտմունդի «Բորուսիայից»
Դորտմունդի «Բորուսիայի» գլխավոր մարզիչ Թոմաս Տուխելը կհեռանա զբաղեցրած պաշտոնից, փոխանցում է Championat.com-ը՝ հղում անելով WAZ-ին:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ դա տեղի կունենա մայիսի 31-ին: Չնայած նրան, որ թիմը նվաճեց Գերմանիայի Գավաթը և ՉԼ-ում հանդես գալու իրավունք ստացավ, Տուխելի և ակումբի գործադիր տնօրեն Հանս-Յոահիմ Վատցկեի միջև հարաբերությունները շարունակում են լարված մնալ:
Տուխելի գործող պայմանագիրը գերմանական ակումբի հետ ուժի մեջ է մինչև 2018 թվականի ամառը, և պայմանագրի խզման դեպքում մարզիչը մոտ 2 մլն եվրո կստանա՝ որպես փոխհատուցում:
Հաղորդվում է նաև, որ «Բորուսիան» կապ է հաստատել «Հոֆենհայմի» գլխավոր մարզիչ Յուլիան Նագելսմանի հետ, բայց վերջինս մտադիր չէ հեռանալ իր ակումբից:

Источник: 31 мая Тухель покинет «Боруссию»
Главный тренер дортмундской «Боруссии» Томас Тухель покинет свой клуб, сообщает Championat.com  со ссылкой на WAZ.
Согласно информации источника, расставание тренера с клубом произойдёт 31 мая. Несмотря на победу в розыгрыше Кубка Германии и завоевание права выступления в Лиге чемпионов, отношения между Тухелем и исполнительным директором клуба Ханс-Йоахимом Ватцке продолжают оставаться очень натянутыми.
Действующий контракт Тухеля с немецким клубом в силе до лета 2018 года, и в случае расторжения соглашения тренер получит компенсацию в размере € 2 млн.
Сообщается также, что «Боруссия» контактировала с наставником «Хоффенхайма» Юлианом Нагельсманом, но тот не намерен покидать свой клуб.